Кам’янець-Подільський: зміни у “Батьківщині” – неначе вибух метеориту

Валентина Волошина і Сергій Акимович

Події, які відбуваються навколо Кам’янець-Подільської міської організації ВО «Батьківщина», можна прирівняти до зриву метеориту над Челябінськом. Так, неочікувано та дуже гучно. Мало хто міг спрогнозувати, що ситуація у найбільш опозиційній силі міста вирішиться саме таким чином…

Де два українці, там три гетьмани. Це українське прислів’я справді чи не дзеркальне відображення стану справ у міській організації ВО «Батьківщина». Ні для кого не є таємницею,  що міські «білосередешні» мають дуже багато груп впливу. А отже багато «гетьманів».

Яскравим прикладом різношерстості міської «Батьківщини» стали минулі парламентські вибори: тут і демарш окремих членів партії та депутатів, малоефективна робота під час виборчої гонки тощо. Здавалося, після парламентських перегонів ситуація мала заспокоїтися, та тільки не в МО «Батьківщина». Напевне, останньою каплею, яка спричинила такий кардинальний поворот сюжету, став конфлікт, котрий нещодавно загострився між двома найбільш потужними групами всередині міського осередку. З одного боку конфлікту – це керівник МО, керівник міського політбюро партії ВО «Батьківщина» Сергій Акимович. Багато хто до цієї групи відносить таких впливових постатей, як Михайло Аносов та Олег Демчук. З іншого боку – керівник фракції «Батьківщина» в міській раді Валентина Волошина. До прихильників Валентини Петрівни відносять не менш потужних важковаговиків місцевої політики, як от Миколу Розбама та Дмитра Новікова. Конфлік набув настільки широкомасштабних обрисів, що група на чолі з Сергієм Акимовичем розпочала процедуру виключення керівника фракції Валентини Волошиної із партії.

У п’ятницю 15 лютого, в Хмельницькому відбулися засідання обласного політбюро партії ВО «Батьківщина». Цікаво, що на них окремим питанням розглядалася ситуація у Кам’янець-Подільській міській організації ВО «Батьківщина». З неофіційних джерел нам стало відомо, що рішення, яке стосувалося нашого міського осередку організації, стало тим самим зривом метеориту. Такий хід подій став справжнім шоком для обох сторін конфлікту.

Члени обласного політбюро одноголосно прийняли рішення про клопотання перед політбюро партії ВО «Батьківщина» про заміну керівника міської організації, керівника політбюро міської організації ВО «Батьківщина» та керівника фракції у міській раді «Батьківщина». Тобто, про позбавлення посад як Сергія Акимовича, так і Валентини Волошиної.

Із власних джерел нам стало відомо, що натомість обласне політбюро політичної організації ВО «Батьківщина» підтримало рішення про призначення в.о. керівника міської організації ВО «Батьківщина» Миколу Жогана. Цікаво, що на цей час Микола В’ячеславович очолює районну організацію «білосердешних» та є керівником фракції ВО «Батьківщина» у райраді. Якщо ці зміни відбуться, то з нову ж, посилаючись на неофіційні джерела, місце керівника районної організації обійме на сьогодні перший заступник голови РО ВО «Батьківщина» Василь Бугерчук.

Така ротація Миколи Жогана виглядає доволі доречною, зважаючи на досвід Миколи В’ячеславовича. Адже до моменту приходу пана Жогана до штурвала районного осередку «Батьківщини», він (осередок) нагадував нинішній стан справ у міській організації. Однак після того, як Микола В’ячеславович очолив районну організацію ВО «Батьківщина», то добряче «почистив» партію, особливо це стосується депутатського корпусу. Після цього осередок районних «білосердешних» став монолітним організмом без явного поділу на окремі «князівства».

Отож, швидше за все Миколі Жогану відведена роль сворідного лікаря для міської організації ВО «Батьківщина». А от за яким принципом відбуватиметься видужування пацієнта – методом лікаря, чи методом правоохоронця (Микола Жоган довгий час працював у міліції) – покаже час.

Аби вияснити ситуацію, ми звернулися по коментар до Миколи Жогана та Василя Бугерчука, щоб вони підтвердили чи спростували цю інформацію. На жаль, як Микола В’ячеславович, так і Василь Васильович відмовилися давати з цього приводу будь-які пояснення.

Натомість керівник обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Кравчук під час телефонної розмови зазначив, що дійсно на останньому засіданні обласного політбюро партії окремо розглядалося питання стану справ у міській організації ВО «Батьківщина».

– Ситуація дійшла до абсурду. Одні члени партії скаржаться на інших. Кожен доводить свою правоту. Такі дії аж ніяк не сприяють авторитету ВО «Батьківщини». Багато претензій висловлювалось до роботи в первинних організаціях, фракції. Тому було вирішено подати клопотання про зняття з посади керівника міської організації, керівника політбюро та керівника фракції «Батьківщина» в міській раді. Виконувати обов’язки голови партії доручено Миколі Жогану, – повідомив Василь Кравчук.

Зрозуміло, що сьогодні основні політичні гравці готуються до виборів 2015 року. Саме цим, скоріш за все, й пояснюється наведення порядку всередині партійних осередків.

Сергій Сокальчький,

Кам’янецький часопис “Ключ”.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. а нет ли там следа Гладуняка?…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.