Вартість будівництва 2 блоків Хмельницької АЕС потужністю 1 ГВт оцінюється приблизно в 5 млрд. дол., кредит РФ може становити 4 млрд. дол, говориться в матеріалах Міненерго, передає “Інтерфакс-Україна”.
У грудні минулого року прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв передав прем’єр-міністру України Миколі Азарову пропозиції, які дозволять активізувати роботу щодо спільного будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС, наголошується в матеріалах.
У вересні Верховна Рада України прийняла закон про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків.
Раніше повідомлялося, що ДК “Росатом” розраховує в 2014 році почати будівництво 2 блоків ХАЕС.
Реалізація проекту була припинена у зв’язку з тим, що Україна і Росія поки так і не прийшли до єдиної думки щодо умов надання кредиту для будівництва блоків, зокрема, про процентній ставці.
Як повідомлялося, Україна і Росія 9 червня 2010 підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.
На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії повідомив український “Енергоатом” про готовність надати кредит на $ 1 млрд на проведення першочергових робіт із завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС строком на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.
У початкових пропозиціях російської сторони з кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту.
Схожі матеріали:
- На Хмельницькій АЕС визначили призерів конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»
- Розпочалася кампанія з добровільного медичного страхування атомників
- Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС за минулий тиждень
- Чергова благодійна допомога медичної місії МАГАТЕ жителям міста-супутника ХАЕС
- Звернення генерального директора ХАЕС щодо роботи підприємства та радіаційного стану в зоні спостереження