Вартість будівництва двох блоків ХАЕС оцінюється приблизно в 5 млрд. дол.

Вартість будівництва 2 блоків Хмельницької АЕС потужністю 1 ГВт оцінюється приблизно в 5 млрд. дол., кредит РФ може становити 4 млрд. дол, говориться в матеріалах Міненерго, передає “Інтерфакс-Україна”.

У грудні минулого року прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв передав прем’єр-міністру України Миколі Азарову пропозиції, які дозволять активізувати роботу щодо спільного будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС, наголошується в матеріалах.

У вересні Верховна Рада України прийняла закон про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків.

Раніше повідомлялося, що ДК “Росатом” розраховує в 2014 році почати будівництво 2 блоків ХАЕС.

Реалізація проекту була припинена у зв’язку з тим, що Україна і Росія поки так і не прийшли до єдиної думки щодо умов надання кредиту для будівництва блоків, зокрема, про процентній ставці.

Як повідомлялося, Україна і Росія 9 червня 2010 підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії повідомив український “Енергоатом” про готовність надати кредит на $ 1 млрд на проведення першочергових робіт із завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС строком на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони з кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.