В області курсує документальна фотовиставка „Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.)”

У Хмельницькій області стартувала пересувна історико-документальна фотовиставка „Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.)” або „Поділля очима солдатів Вермахту”, яка триватиме до 2014 року.

Про це НГП повідомив начальник відділу інформаційних технологій Державного архіву області Юрій Олійник.

Він зазначив, що унікальність виставки полягає у тому, що експонуються 180 архівних документів і близько 90 світлин, які зроблені німецькими окупантами.

Фото з прес-служби обласного архіву

“Зокрема, на виставці ми також використовуємо історичні фотографії з приватних колекцій. Щодо документів, то всі бажаючі мають можливість ознайомитися з розпорядженнями гітлерівців про використання населення Хмельниччини до примусової праці, про покарання за не виконання трудової повинності тощо”, – сказав начальник відділу інформаційних технологій обласного архіву.

Окремо Ю.Олійник зауважив, що на пересувній виставці представлені розрахунки збитків у розрізі галузей краю.

“На 1944 рік німецькі окупанти завдали збитків нашому регіону на суму 18 млрд карбованців. Левова сума збитків припадала на галузь сільського господарства – 14 млрд карбованців. Ще 8 млн карбованців втратили освітні установи, 5 млн.карбованців – церкви”, – додав працівник облархіву.

Пересувна історико-документальна фотовиставка „Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.)” представлена з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Виставка буде експонуватися по черзі в усіх районних центрах області.

Як відомо, у липні 1941 року німецько-фашистські війська окупували всю територію Хмельницької області. Визволення області завершилося 4 квітня 1944 року.

Loading...
Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. За родіну, за Сталіна! Покращувачі історії довбані!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.