Картоплі в Україні почнуть вирощувати менше

Площі висадження картоплі в Україні в 2013 році можуть скоротитися до 1,425 млн га з 1,44 млн га в 2012 році.

Такі дані містяться в матеріалах Міністерства аграрної політики та продовольства, оприлюднених на IV Голландсько-українському форумі з агробізнесу “Прибуткове виробництво картоплі в Україні”  у Києві.

Згідно з даними міністерства, в даний час аграрії забезпечені насіннєвою картоплею на 102%.

У минулому році Україна зібрала 23,2 млн тонн картоплі за середньої врожайності 16 тонн/га. При цьому 97% цієї культури вирощувалося в підсобних господарствах населення, 3% – в сільгосппідприємствах.

Як зазначив президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко, Україна не потребує таких обсягів її виробництва, оскільки з харчовою метою використовується тільки близько 6 млн тонн картоплі на рік. Ще близько 4,5 млн тонн використовується для відгодівлі тварин і приблизно 5 млн тонн – як посадковий матеріал.

За оцінками С.Рибалка, на відходи щорічно припадає близько 5 млн тонн картоплі.

“Для забезпечення всієї потреби України необхідно всього 250-300 тис. га товарних посадок і 30 тис. га насіннєвої картоплі, 18 тис. га еліти – і на цьому все… Тому що на ринку на сьогодні реально торгується від 2 до 2,5 млн тонн картоплі”, – додав С.Рибалко.

При цьому він відзначив брак потужностей зі зберігання картоплі в Україні, а також збитковість багатьох з них.

Експерт звернув увагу і на необхідність збільшення обсягів переробки картоплі. За його словами, в даний час в країні переробляється менше 1% цієї овочевої культури, в тому числі близько 80 тис. тонн – на чіпси, 30-35 тис. тонн – на крохмаль, 1 тис. тонн – на картоплю “фрі”, до 10 тис. тонн – на інші продукти і напівфабрикати.

За інформацією Українського клубу аграрного бізнесу, країна в 2012 році поставила на зовнішні ринки близько 6,9 тис. тонн картоплі. Основними її імпортерами стали Молдова, Сербія і Македонія.

Як повідомлялося з посиланням на Держстат України, врожай картоплі в країні в 2012 році зменшився на 4,1% і склав 23,25 млн тонн.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.