Захистити підприємців від тиску

      У прокуратурі Хмельницької області відбулась нарада з представниками територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України», союзу промисловців та підприємців, об’єднаної організації роботодавців області.

     Відкриваючи нараду, заступник прокурора області Володимир Шевчук зазначив, що головна мета зібрання – виробити спільні шляхи захисту конституційних засад підприємницької діяльності.

      «Діяльність державних органів, які покликані здійснювати правоохоронні та контролюючі функції, не повинна перешкоджати розвитку бізнесу та чинити на нього тиск», – зауважив він.

     Як проаналізувала прокуратура, на Хмельниччині контрольно-наглядовими повноваженнями наділені 29 органів. Торік вони провели 52 тисячі  перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу, з них більше 40% – позапланові. Лише третина із загальної кількості перевірок завершується притягненням до адмінвідповідальності чи накладенням штрафних санкцій, решта – малоефективні. Найчастіше «дошкуляють» податківці та санітарні служби.

     У 2012 році за результатами прокурорських перевірок з питань захисту прав підприємців внесено 61 документ реагування, за порушення до відповідальності притягнуто 86 посадовців органів влади та контролю.

     «Завдання прокуратури – принципово реагувати на незаконність дій правоохоронців та контролюючих посадовців. Тому співпраця із представниками бізнесу і взаємне бачення вирішення проблем сьогодні є одним з важливих засобів мінімізувати тиск на суб’єкти господарювання, не допустити протиправного втручання у їх діяльність, а відтак убезпечити регіон від тіньового бізнесу», – наголосив заступник прокурора області.

     Конструктивну розмову підтримали і запрошені керівники асоціацій Іван Дунець та Мар’ян Маєвський. Вони подякували прокурорам за можливість звернутися за захистом від протиправних бар’єрів, навели окремі випадки, запропонували системну співпрацю та запевнили, що обов’язково доведуть це до відома підприємців краю.

     На нараді також наголошено, що для отримання інформації про факти незаконного втручання у підприємницьку діяльність з боку службових осіб контролюючих та правоохоронних органів, у прокуратурі області діє телефон «гарячої лінії» – 755-114. Упродовж робочих днів підприємці можуть повідомляти про порушення їх прав, в позаробочий час – за номером 658-307. За кожним повідомленням  працівник прокуратури заводить відповідну картку та негайно організовує перевірку.

     На даний час прокуратурою області прийнято 13 таких повідомлень, частину визнано обґрунтованими, незаконні перевірки припинено, а винних покарано. Подібні «гарячі лінії» діють у кожній прокуратурі міста і району.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.