Автомобілі екстреної медичної допомоги зношені на 70% – Ядуха

Голова Хмельницької ОДА заявив, що парк автомобілів екстреної медичної допомоги зношений на 70%.

Про це сьогодні він повідомив на всеукраїнській селекторній нараді, що відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка, передає прес-служба ОДА.

“До центру екстреної медичної допомоги передано 141 автомобіль, 44 з яких експлуатуються понад десять років, 48 – від 5 до 10 років. Тобто, приблизно 70 % автопарку практично відпрацювали свій ресурс. Ми підготували відповідний лист до Міністерства охорони здоров’я щодо необхідності придбання 90 автомобілів аби оновити парк санітарного автотранспорту”, – наголосив губернатор.

За його словами, бригади швидкої допомоги забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення – їх запасу вистачить на півтора роки.

Крім того, служба області стовідсотково забезпечена паливно-мастильними матеріалами. Уже в 2013 році закуплено пального майже на 600 тис. грн., а цього вистачить на три місяці, каже В.Ядуха.

Як відомо, з 1 січня 2013 року в Україні набув чинності закон «Про екстрену медичну допомогу».

Законом визначено, що бригада екстреної медичної допомоги – це оснащена спеціалізованим санітарним транспортом мобільна структурно-функціональна одиниця, яка у цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події чи під час перевезення людини у невідкладному стані до закладу охорони здоров’я. Виклик її здійснюється за номером 103 або 112.

Законом передбачено, що відділення екстреної меддопомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому у цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги чи іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги чи іншої невідкладної медичної допомоги особисто.

15 січня керівник Національного проекту «Вчасна допомога» Олексій Навроцький повідомив, що цього року впроваджуватиметься другий етап проекту «Вчасна допомога», яким передбачено створення центрів обробки даних та підключення до них 18 створених регіональних оперативно-диспетчерських центрів. О.Навроцький висловив переконання, що на сьогодні бригадам екстреної медичної допомоги в Україні дуже не вистачає технічного та технологічного супроводу.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.