Моніторинг ЧЕСНО показав, що за результатами виборів до Верховної Ради України пройшли 331 «порушників» критеріїв ЧЕСНО:
233 депутати, причетних до корупції;
114 депутатів, які порушили права і свободи виборців (громадян);
185 депутатів, які приховують свої доходи та майно;
30 «депутатів-тушок»;
101 депутат-прогульник;
156 депутатів-кнопкодавів.
Найбільша кількість кандидатів-порушників пройшла до парламенту від Партії Регіонів (170 кандидатів-порушників критеріїв ЧЕСНО), ВО Батьківщина (69 кандидатів) та КПУ (18 кандидатів). Партія УДАР матиме в новому складі Верховної Ради 12 порушників критеріїв ЧЕСНО, а партія ВО «Свобода» – 17 порушників.
Варто відзначити, що з початком роботи нового парламенту, команда аналітиків Руху почала відстежувати порушення критеріїв новими депутатами. Першими кнопкодавами Верховної Ради нового скликання стали представники Партії регіонів Юрій Воропаєв, який проголосував замість Віталія Калюжного, та Володимир Малишев, який проголосував за Євгенія Гєллєра.
Порушення відбулося під час голосування за проект Постанови про Лічильну комісію Верховної Ради України сьомого скликання.
Таким чином, представники Партії регіонів порушили принцип особистого голосування, що закріплений Конституцією та затверджений нещодавнім законом про зміни до Регламенту роботи Верховної Ради, проект якого був внесений самими регіоналами.
Схожі матеріали:
- Верховна Рада вдосконалює законодавство, що стосується служби в органах місцевого самоврядування
- Колишнього проректора з Хмельниччини і нардепа обрано Головою Верховної Ради
- Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову
- Першим заступником Голови ВР став науковець з Хмельниччини
- Вибори до парламенту: як запобігти “шабашу”
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!