Вибори до парламенту: як запобігти “шабашу”

Не буду торкатись політичної складової, а тільки технологічних і процедурних моментів виборчого процесу.

Вибори пройдуть за старим Законом – це факт. Зосереджусь на формуванні окружних комісій.

В правій колонці спеціальна 107 стаття для позачергових виборів, в лівій 27 стаття для «нормальних» виборів.

таблицятаблиця2

До складу окружної виборчої комісії обов’язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику від суб’єкта подання – політичної партії, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання;

Решта – Кандидатури від партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

Дивимось на таблицю 2

таблиця3

Відповідно до змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (в редакції Закону № 709-VII від 21.11.2013} виходить, що Партія Регіонів і її сателіти (разом менше 48 % голосів виборців), можуть сформувати окружні виборчі комісії!!!??? (ліва колонка). Або не сформувати/бойкотувати, і таким чином віддати право формування ОВК Центральній виборчій комісії.

Маю власну думку, що необхідно терміново внести до Закону України «Про вибори народних депутатів» такі зміни:

І.Абзац другий частини другої статті 107 Закону викласти в редакції:

Кандидатури від партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на позачерговихвиборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

(Інакше нижня частина правої колонки таблиці 2 «пролітає» повз склад ОВК).

ІІ.Пункт 4) частини сьомої статті 36 Закону викласти у редакції:

4) безперешкодно відвідувати всі приміщення виборчої комісії, знайомитися з усіма документами виборчої комісії, членом якої він є, та виборчих комісій нижчого рівня на відповідній території.

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Швед

Віталій Швед

Експерт з виборчих питань

Один коментар

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.