Українці набрали у банків великих позик на майже 3 млрд грн – ЗМІ

Українці беруть все більше позик у банків. У жовтні кредитний портфель позичальників – фізичних осіб досяг 2,7 мільярда гривень, вперше за два роки продемонструвавши зростання більш ніж на 1 мільярд гривень, пише finance.ua.

Інтерес банків до видачі коротких позик, враховуючи їх високу прибутковість, не дивує. А ось пристрасть населення до дорогих кредитів (середня ставка для видачі готівкою або на товари становить 60%) є тривожним сигналом, відзначає видання.

Ще в минулому році, не зачепленому черговою хвилею кредитного буму, дослідники групи компаній EOS констатували, що в середньому на кожного жителя України припадає 800 євро споживчого боргу, або 3,5 середньої зарплати.

У той же час британці або німці, що позичають великі суми головним чином на освіту або придбання житла, примудряються звести свої борги до 1,5-1,7 зарплати на душу населення.

Розміри споживчих боргів в перерахунку на доходи населення ставлять українців в один ряд з греками (боргові лідери Європи – чотири зарплати на душу населення) та іспанцями (майже три зарплати відповідно). З жителями середземноморського узбережжя українських позичальників ріднить і легковажне ставлення до повернення своїх боргів, установка “брати, якщо дають”, а про розрахунок замислюватися по мірі виникнення проблем з грошима.

Підганяє захоплення легкими грошима і неможливість планувати своє життя в довгостроковій перспективі. Звідси і прагнення жити “тут і зараз”, пише автор матеріалу.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.