Майже в половини домогосподарств Хмельниччини мешкають в житлі, розмір якого нижчий від санітарної норми

На Хмельниччині майже в половини домогосподарств розмір житлової площі, у розрахунку на одну особу, нижчий від санітарної норми (13,65 кв. м).

Відповідне дослідження провело Головне управління статистики в області.

Згідно з повідомленням, майже кожна п’ята родина області має взагалі менше 9,1 кв. м на одну особу.

Кожна десята родина проживає в однокімнатних помешканнях, причому майже в кожному четвертому із них тісняться домогосподарства, в складі яких по три та більше особи. Разом з тим, майже п’ята частина трикімнатних та кожна шоста з чотирикімнатних осель належать одинакам.

Загалом, найбільша частка родин (45%) області мешкають у житлі, збудованому в 1960-1970рр., майже третина – у 1980–2000рр., кожне п’яте домогосподарство Хмельниччини мешкає в житлі, зведеному ще в 1940-1950рр. і раніше.

У нових будівлях, збудованих у 2001р. та пізніше, проживає лише кожне соте домогосподарство області.

Що стосується якості благоустрою житла, то централізованим газопостачанням забезпечені дві третини осель Хмельниччини; кожне шосте домогосподарство користується балонним газом.

Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання лише половини домогосподарств області. Гаряче водопостачання є в помешканнях майже чверті домогосподарств, майже кожне восьме користується газовою колонкою.

Для пиття та приготування їжі лише 49% домогосподарств області використовують воду з мережі водопостачання. Майже кожна третя родина бере воду з криниці або колонки в своєму дворі, кожне п’яте – з громадської колонки або криниці.

Всього, за підсумками опитування, 53% домогосподарств області задоволені своїми житловими умовами.

Довідка НПГ. У Хмельницькій області налічується 493 тис. домогосподарств, що становить майже 3% від загальної кількості по Україні. З них у містах мешкають 52%, у сільській місцевості – 48% домогосподарств.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.