Сміттярі Симчишина готові витратити 1,2 млн. грн на документацію з реконструкції полігону ТПВ

Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс» 23 січня замовило розроблення проектної документації на реконструкцію полігону твердих побутових відходів з метою запобігання виникнення надзвичайної екологічної ситуації.

Очікувана вартість становить 1,2 млн. грн, повідомляється у системі “Прозорро”.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Замовник у проекті реконструкції хоче бачити: стабілізацію існуючого стану полігону (передбачити технічні рішення з укріплення аварійних схилів з метою запобігання виникнення надзвичайної екологічної ситуації); нові карти складування ТПВ; системи захисту ґрунтових вод; збірники фільтрату і зливових вод; пожежний водопровід; гідроспостережні свердловини; огорожу території; адміністративно-побутові приміщення (одноповерхові, контейнерного типу); експлуатаційні дороги по картах та майданчик для розвантаження; зовнішнє освітлення полігону.

Прийом заявок на тендер триватиме до 27 березня цього року.

Як писав НГП, начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Едуард Братко заявив, що 2016 року рятувальникам вдалося ліквідувати пожежу на сміттєзвалищі та врятувати табір ромів, який згорів.

У червні 2017 року державна екологічна інспекція у Хмельницькій області наполягала на припиненні експлуатації діючого полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому.

“Вже не перший рік питання Хмельницького полігону твердих побутових відходів є найбільшою екологічною проблемою міста. З кожним роком кількість відходів на ньому зростає, що в свою чергу може становити загрозу як для навколишнього природного середовища, так і може призвести до таких трагічних наслідків як на Грибовицькому сміттєзвалищі”, – зазначено у повідомленні екоінспекції.

Водночас мер Олександр Симчишин назвав справою честі появу до 2022 року у Хмельницькому повноцінного сміттєпереробного заводу.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка. Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. Сміттярі Симчишина. Оце вже обізвав людей, так обізвав

 2. Зрушилося. Нарешті

 3. Враховуючи останні новини, сміттєва революція в Хмельницькому намічається?

 4. До революції далеко, але влада щось робить в цьому напрямку. І це видно

 5. нарешті почали робити реальні кроки.

  • Мутятся реальные бабки!!! Это реальные кроки?? Вы наверное совсем не понимаете. У вас уже есть ясный, четкий пример по разработке транспортной сети)) Сколько денег стоило, на что конкретно тратилось, какой результат, и что в принципе реформировалось!!

 6. перші кроки нарешті.

  • Уже зробили одну мусорну реформу… толку від неї мало… це наступна! Гроші на вітер

 7. Привіт тролі симчишина….. ви зовсім дурні… чи просто тролі… замовили документацію на те, щоб гора сміття владу не задавила… тут не йде нічого про завод.. гроші викинуть на те, що і працівники звалища і так знають… нічого нового не винайдуть.. а бабло в кишенях осяде.. гроші мої і ваші .. телепні…. от і реальні кроки… а потім плату піднімуть…. СЛАВА УКРАЇНІ…

  • Так они еще под эту документацию, и тендер разыграют на десяток милл. грн. Насыпят землицы чуток, сделают пару подпорников(бесполезных) нагонят техники, которая месяц постоит, и все

 8. Не роблять нічого – хреново, щось роблять – теж хреново. З дивану попіднімайте свої пуза і зробіть краще

  • Андрейка, именно такими словами отписывались прихильныки прошлой власти, отвечая на критику прихильников нынешней власти. Это первое!! Второе что значить пуза с дивана? Кто власть, кто распоряжается деньгами громады? )) Я могу только перестать платить в бюджет, что бы мои деньги не “тратились” в пустую.

  • Привіт бот…..

   • Це гроші на вітер 100 %
    Ці папірці нічого для громади не дадуть… і сміття у вас краще вивозити не будуть… а гроші спишуть!
    І ці закони приймають депутати ВРУ для своїх підставних фірм де розробляється документація на шалені гроші по усі Україні та отримуються мільйонні прибутки! І відкат за таку роботу 10^15 %….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.