Екоінспекція: сміттєзвалище у Хмельницькому треба закрити, щоб не сталося екологічної катастрофи

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області наполягає на припиненні експлуатації діючого полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Про це зазначено у листі головного еколога Гуменюка, що є у розпорядженні “Незалежного громадського порталу”.

За його словами, з 1956 року сміттєзвалище використовується без проектної документації, інженерних, санітарно-гігієнічних та екологічних досліджень. А при його експлуатації допускається ряд порушень.

Еколог додав, що в 2008 році було тимчасово заборонено (зупинено) господарську діяльність ХКП “Спецкомунтранс” з експлуатації полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому. Вищезгадане рішення було прийнято, як наслідок суттєвих порушень вимог природоохоронного законодавства при експлуатації полігону ТПВ, виявлених інспекцією під час перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. Однак наприкінці 2009 року господарський суд скасував це рішення.

“Вже не перший рік питання Хмельницького полігону твердих побутових відходів є найбільшою екологічною проблемою міста. З кожним роком кількість відходів на ньому зростає, що в свою чергу може становити загрозу як для навколишнього природного середовища, так і може призвести до таких трагічних наслідків як на Грибовицькому сміттєзвалищі”, – зазначено у повідомленні екоінспекції.

1

2

3

4

На початку березня цього року міський голова Хмельницького Олександр Симчишин пообіцяв: до 2020 року у місті має з’явитися повноцінний сміттєпереробний завод.

Як писав НГП, уряд Гройсмана відмовився від законодавчих напрацювань з будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. Хто не знає хто такий Гуменюк – той повірить у добрі наміри цього “порядного”, який пів Дністра прибрав, Сатанів та інше. А зараз видно ще хоче долі у звалищі. Де такі тільки беруться на нашу з вами голову.

 2. Вже давно пора щось вирішувати з цим полігоном. Коли вітер дме північно-західний, то на Озерній можна задихнутись.

 3. Цікаво якщо закриють то куди вивозити будуть?

 4. Треба переробляти сміття. І проблем не буде, а ще вчити людей його сортувати. Тому , що знаючи нашу культуру ….люлей треба вчити штрафами, бо наш народ тільки так розуміє. Скільки провожу часу в ЕС, сортування сміття це не є проблема, навіть мої діти повертаючись додрму питають чоми ми кидаємо папір з пластиком і з шкіркою від картоплі? Так, що треба переробний завод однозначно і облаштувати місто під сортування сміття. Закордонном на цьому ще і гроші заробляють…а в нас гниє .

 5. В області (чи навіть в країні) є хоч один полігон який відповідає зазначеним
  вимогам?

 6. Державна экологічна інспекція ліквідується УРЯД.Так щоб не забули *Порядного*

 7. Дуже багато написано, здавалося б багато порушень, є посилання на Закони, але хотілося б знати які конкретно нормативні документи порушені при експлуатації полігону, в яких екологічних нормативах записано про пошарову ізоляцію, ущільнення, роздільне збирання, утримання легких фракцій. По моєму оця зкомпроментована екоінспекція залазить до нормативів, які не відносяться до її компетенції. А де прямі докази того, що цей полігон потрібно закрити. А які санкції вжиті інспекцією до власників полігону, до керівництва міста…….? Ще один струс повітря!
  До речі, якраз саме до 2010 року на полігоні проводилися, правда неповні пошарова ізоляція та ущільнення сміття, почергове заповнення карт, тощо

 8. В мicта нема не одной очесной споруди ! Канлизацiя тече в р.Буг вау ноухау® I про це нicлова де доповiднi ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.