Директор комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” Валерій Сорока назвав перші кроки для відновлення роботи летовища.
Про це він заявив в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.
“Для того, щоб почати приймати малі повітряні судна до 61 т, необхідно відремонтувати злітно-посадкову смугу і розпочати сертифікацію. Паралельно слід відродити пожежну службу, утримання якої з’їдатиме 700-800 тис. грн щорічно. З іншого боку, сьогодні маю дві інвестиційні пропозиції від американського і китайського інвесторів. Один має намір працювати за державно-приватним партнерством, інший — готовий відкрити кредитну лінію”, – зазначив Сорока.
Крім того, наприкінці січня 2018 року має з’явитися громадська спілка “Фонд розвитку аеропорту Хмельницької області”, через яку залучатимуться позабюджетні кошти на відновлення діяльності аеропорту.
Згідно з висновком головного конструктора хмельницького філіалу державного науково-дослідного інституту “НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ” А.Антонюка, злітно-посадкова смуга “Аеропорту Хмельницький”, яка має 2,2 км довжини і 42 м ширини, непридатна до експлуатації. А усунення дефектів практично неможливе.
При цьому, Державна авіаційна служба України назвала недіючий хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.
На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.
Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі.
Також комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.