Справа “підземки”: фірмі “Либідь” вистачило два дні, щоб оформити власність і відчужити 370 “квадратів”

Вищий господарський суд України відмовив хмельницькому ТОВ “Либідь” у задоволенні позову щодо визнання недійсним свідоцтва про право власності на підземний перехід (перехрестя вулиць Кам’янецької-Подільської) загальною площею 1461,5 кв. м, яке належить громаді міста.

Фото НГП

Фото НГП

Про це свідчить постанова суду від 25 вересня.

Претензії багаторічного орендаря комунального майна зводилися до того, що 371,2 кв. м “підземки” незаконно дісталися громаді міста, оскільки їхнім власником є ТОВ “Либідь”. Свої аргументи позивач підкріпив договором купівлі-продажу від 6 лютого 1997 року у приватного підприємства “Коріл” і записом у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наприкінці 2015 року.

“Вишка” взяла до уваги висковки Рівненського апеляційного господарського суду від 14 червня 2017 року, який з’ясував: на момент позову фірма “Либідь” не була власником спірних 371,2 кв. м. Суть у тому, що діючий орендар частини підземного переходу у Хмельницькому, 30 грудня 2015 року провів державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, а наступного дня відчужив 371,2 кв. м “квадратів” на користь приватного підприємства “Ді Ай Сі” на підставі договору купівлі-продажу.

Крім цього, попередні суди виявили цікаву деталь: на момент купівлі скандальних площ (1997 рік) юридичної особи ПП “Коріл” не існувало, оскільки її реєстрація відбулася у червні 1999 року. До того ж хмельницьке БТІ в 1997 році чи раніше не виготовляло технічний паспорт на приміщення, що розташовані в підземному переході на перехресті вулиць Кам’янецька-Подільська площею 371,2 кв. м.

Нагадаємо, що хмельницька місцева прокуратура судиться з ТОВ “Либідь”, ПП “Ді Ай Сі” та ПП «Експресс», які відчужили комунальне майно на перехресті вулиць Кам’янець-Подільська (центральний підземний перехід).

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, з березня 2015 року ТОВ “Либідь” записано на хмельничанина Анатолія Решетніка. Перед цим підприємство належало колишньому депутату Хмельницької міськради від Партії регіонів Оксані Кольгофер, яка разом із чоловіком Валерієм заснувала ТОВ у 2002 році.

Засновником і керівником ПП “Ді Ай Сі” з 2011 року виступає мешканець Хмельницького Едуард Бондаренко. До 10 жовтня 2011 року фірма була записана на бізнесменів Валерія і Оксану Кольгоферів.  Потім її переписали на Віталія Скоропінського і Катерину Залуцьку.

Як писав НГП, 20 вересня колегія суддів Вищого господарського суду України підтвердила законність рішення Господарського суду Хмельницької області від 16 грудня 2016 року щодо звільнення ТОВ “Либідь” частини підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на Кам’янецькій, 21/1.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Ніби то добро зроблено.. проте торговці квітами ще не знають, що міська владау тва рази підвищить їим вартість оренди, в порявнно із кольгофферами.. і томі будуть їх згадувати як добро…

    • А Ви все знаєте? Так представтесь, будь ласка, шановний член виконкому.

      • родина кацемірів-кольгоферів завжди десь махлюють…то заднім числом реєстрацію проводять..то ціни на дольову участь піднімають…. їм закони не писані !!~! ЩЕ ТІ ШАХРАЇ !!!!

      • Так знаю, ціна формується наоснові оцінки вартості земельної ділянки що штучно піднімається виконкомом шляхом залякування та підбору “потрібних ” фірм для оцінки вартості землі…. тому продавці в підземці будуть ще згадувати добрим словом колишніх хазяїв та проклинати зажерлевих свободівців. …

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.