Фірма “Либідь”, яка вже рік незаконно орендує частину хмельницької “підземки”, має повернути майно – суд

Колегія суддів Вищого господарського суду України підтвердила законність рішення Господарського суду Хмельницької області від 16 грудня 2016 року щодо звільнення ТОВ “Либідь” частини підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на Кам’янецькій, 21/1.

Фото НГП

Фото НГП

Про це свідчить постанова “вишки” від 20 вересня.

Суд чітко аргументував, що договір оренди нежитлових приміщень підземного переходу у ТОВ “Либідь” завершився 3 листопада 2016 року. Більше того управління комунального майна Хмельницької міської ради та сам мер Симчишин неодноразово попереджали орендаря про відмову в продовженні оренди.

“Згідно п.4.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №12 від 29.05.2013 „Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна” після закінчення строку договору оренди він може бути продовжений на такий самий строк, на який цей договір укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець. Відтак якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється”, – вважає вищий госпсуд.

Суд також наголосив, що виконком Хмельницької міськради 27 жовтня 2016 року відмовив ТОВ “Либідь” у продовженні договору оренди. Це рішення у судових інстанціях не оскаржувалось та не скасоване.

“Отже, колегія суддів вважає, що у ТОВ “Либідь” відсутні підстави для подальшого перебування у займаному приміщенні, яке має бути повернуто балансоутримувачу – Міському комунальному підприємству по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності по акту приймання-передачі”, – сказано у постанові суду.

Крім цього, “вишка” підтвердила правомірність стягнення з орендаря неустойки на суму 48 тис. 037,68 грн за користування комунальним майном поза договором оренди.

Як писав НГП, ТОВ “Либідь” має кілька судових справ, пов’язаних з хмельницькою “підземкою”. Наразі Хмельницька міська рада програла справу у касаційній інстанції щодо поверення до комунальної власності 371,2 кв. м підземного переходу на перехресті вулиць Кам’янецька-Подільська, які оформлені за ТОВ “Либідь”.

Також Хмельницька місцева прокуратура судиться з ТОВ “Либідь”, ПП “Ді Ай Сі” та ПП «Експресс», які відчужили комунальне майно на перехресті вулиць Кам’янець-Подільська (центральний підземний перехід).

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, з березня 2015 року ТОВ “Либідь” записано на хмельничанина Анатолія Решетніка. Перед цим підприємство належало колишньому депутату Хмельницької міськради від Партії регіонів Оксані Кольгофер, яка разом із чоловіком Валерієм заснувала ТОВ у 2002 році.

Про номінальне представництво у “Либідь” пана Решетніка говорять інші виписки з реєстрів. Так, він має приналежність до трьох фірм, які, так чи інакше, мають опосередкований зв’язок з бізнес-сім’єю Кольгоферів. До прикладу, з жовтня 2016 року Решетнік є директором хмельницького ТОВ “Укрбудінвест”. До цього директором працювала Світлана Плотнікова, яка була довіреною особою кандидата у нардепи Оксани Кольгофер.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. міська рада виграла суди, а як же тоді всі писателі, що писали тут про домовленості, здачу, купили і все таке?

  2. не ожидали мы все такого……признаю……

  3. молодець наш мер

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.