Парканні війни “Свободи”

Випадок зі знесенням будівельного паркану у центрі Хмельницького представниками провладної політичної сили Свобода додав нове забарвлення молодій команді мера Симчишина. Під мішурою зачистки хвостів попередників (саме при Мельнику-Чернилевському видавався вал дозвільної документації авт.) свободівці відкрили небезпечний ящик Пандори.

DSC_0515

Адже приклад, як трощити і ламати майно (можливо, не до кінця законно відшліфовану огорожу забудовника на Кам’янецькій, 2) особисто показали посадовці міської ради під мовчазною згодою одного із заступників міського голови. Однозначно, що для телекамер картинка вийшла ефектна і, напевно, розрахунок робився на тих будівельників, котрі у майбутньому ризикнуть зіграти не за правилами місцевої влади.

Пізніше провладні рупори поспішили у соціальних мережах заявити, що це не вибіркове “правосуддя”, а елементарне наведення порядку у галузі будівництва. Якщо ж далі розвивати їхню думку, можемо запропонувати ще одне “домашнє завдання”. Чи то пак, перевірку на “вшивість”.

Не будемо наражати на небезпеку молодих “свободівців”, пропонуючи відвідати будівельні “монстри”, які опинилися у центрі уваги через своє непрозоре будівництво. Для початку хотілося б побачити їх на невеликих будмайданчиках, щодо яких ухвалені проміжні рішення, у тому числі судові.

Адреса першого об’єкту: вулиця Панаса Мирного, 31/1 у мікрорайоні Озерна. Про нього недавно заступник мера Андрій Бондаренко відгукнувся так: “Згадайте, як ми подавали до суду на скасування містобудівних умов по Панаса Мирного, 31/1? Тоді експерти в лапках казали, що це програшна справа. Але ми її виграли у першій інстанції та апеляції”.

Віце-мер має на увазі постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 січня цього року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15 лютого. Обидві Феміди скасували документи ФОПам-забудовникам на зведення торгівельного центру з кафе поблизу двору багатоповерхівки.

IMG_20170505_190927

IMG_20170505_191005

IMG_20170505_191110

Разом з тим, до цього часу ніхто з комунальних служб та активістів чомусь не вплинули на будівельний паркан на Панаса Мирного, 31/1, за яким прихований розритий котлован та вагончик з охороною.

Ще один об’єкт знаходиться на вул. М. Залізняка, 1 у мікрорайоні Озерна. Тут заплановане будівництво 38-ми квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованим торгово-розважальним центром. Цьому об’єкту, які і нашумівшій Кам’янецькій, 2, виконком скасував містобудівні умови та обмеження забудови.

DSC_0529

DSC_0530

Візуально будівельний паркан на М. Залізняка, 1 знаходиться у кількох метрах від сусіднього озера. За останній півтора роки він зазнав деяких змін: замість дерев’яного виріс металевий, що зайвий раз підтверджує наміри орендаря забудувати прибережну територію.

P.S. Наступного дня після помпезного знесення будпаркану на Камянецькій,2 забудовник почав його відновлення. Щоправда, в дещо менших масштабах.

Кам'янецька, 2 відновлюється після знесення будпаркану

Кам’янецька, 2 відновлюється після знесення будпаркану

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 5

  1. Автору треба негайно вчити матчасть. Забудовник має повне право огороджувати земельну ділянку. Бо він її орендує і платить за це гроші. Кожен з забудовників по Панаса Мирного, 1 (скасовані містобудівні і вибраний суд) Панаса Мирного, 31/1 (будівництво не можливе, бо міська влада виграла всі суди) орендує земельну ділянку і може огороджувати її. Забудовник по Кам’янецькій, 2 також має право огородити орендовану земельну ділянку, що він тепер і зробив. Раніше він захопив 20 соток міської землі, тому паркан і знесли, зараз він стоїть на орендованій землі.

    • Так я не понял – какую матчасть надо учить: ту, что орендована, или ту, что самовольно захватили? Просветите, милейший… Буду признателен

  2. Розірвіть договір оренди і не парте мозок.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.