У мікрорайоні Озерна не дозволять звести 38-квартирний будинок у водоохоронній зоні

Виконком Хмельницької міськради хоче скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки навул. М. Залізняка, 1  площею 1000 кв.м, виданих для будівництва 38-ми квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованим торгово-розважальним центром.

Відповідний проект рішення з’явився на сайті міськради.

У проекті документа наголошується, що фізична особа-підприємець Зіта Босак з жовтня 2008 року орендує ділянку на Максима Залізняка, 1. Управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів 6 червня 2013 року видало містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки для будівництва багатоквартирного будинку.

озеро

На думку виконкому, зазначені містобудівні умови не відповідають вимогам чинного законодавства України, зокрема, ст.ст. 60, 61 Земельного кодексу України, ст.ст. 87, 88 Водного кодексу України та Державним будівельним нормам.

Суть у тому, що земельна ділянка на вул. М. Залізняка, 1 знаходиться в районі ставу, який, згідно з рішення виконавчого комітету від 25.12.2005 № 1521 переданий на баланс комунального підприємства  по зеленому будівництву  і благоустрою міста.

У пункті 8 розділу “Загальні дані”  містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 105 від 06.06.2013, зазначено посилання на містобудівну документацію: земельна ділянка знаходиться в зоні багатоквартирної житлової та громадської забудови та частково в водоохоронній зоні озера. Відповідно до ст. 87 Водного кодексу України, для створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.

zem

zem2

Водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється. Розмір і межі водоохоронних зон визначаються відповідно до Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого Постановою КМУ від 08.05.1996 № 486.

Відповідно до пункту 10.4  ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”, не допускається розміщення будинків, споруд і комунікацій  на землях заповідників, заказників, природних національних парків, ботанічних садів, дендрологічних парків і водоохоронних зон.

Також, згідно з витягом з публічної кадастрової карти України, відстань від земельної ділянки на вул. М. Залізняка, 1  до урізу води в трьох точках становить, відповідно,  19,48 м, 16,24 м, 20,29 м. Таким чином, зазначена земельна ділянка частково знаходиться в прибережній захисній смузі.

Крім цього, в  пункті 5 розділу “ Містобудівні умови та обмеження”  містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 105 від 06.06.2013 “Планувальні обмеження та вимоги”  всупереч Порядку видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 07.07.2011 № 109, водоохоронна зона та прибережна захисна смуга озера не вказані.

Як писав НГП, міська влада має намір заборонити будівництво 30-поверхівки у центрі Хмельницького.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Симчишин почав наводити порядок і скасовувати незаконні забудови від попередників. Це добре

 2. Напевно, ця особа (забудовник) не є членом Свободи.

  • Ця компанія скасування містобудівних щоб нівелювати наслідки розголосу у ЗМІ січневих рішень Свободи про надання земель в рекреаційній зоні Прибузька/ Зарічанська в житлову забудову
   Саня Скоч огризнувся, видав на НГП трохи таїнств після наїзду на його спорт сіті.
   От і потрібно переключити увагу. Технології, ребятки!!!

   • Ти не той нік собі вибрав, ти ідіот, а не Зорро. Заходиш на сайт міської ради. Береш рішення міської ради і бачиш, що всю землю на Прибузькій, Зарічанській, Старокостянтинівському шосе роздали в 2012-2015 роках і всі містобудівні повидавали. В січні є рішення про державно-приватне партнерство, для тупих, це коли вже на виділену землю визначається забудовник. То навіть тут для міста 8%, а не 4% як було в 2014-2015 роках.

    • Не делайте мне нервов))).
     Мне не нужна ваша краюша хлеба.
     А по суті: роздупли оченята, хтось змушував свободу забрати землю в Жкг і роздати іі приватним забудовникам?!!
     Були б послідовними: забрали б землю в жкг (структур тура міста) і передали б на аукціон для реалізації рекреаційних проектів.
     А тому, не намагайтесь навішати лапшички, усі уже грамотні.

    • Я бачу шановний ви працюєте десь в міській раді або около того.
     Нічого не міняється, шо в ригів були свої тролі що в свободи. Методи одні й ті самі, покладання ті самі, система та сама тіки так скзать людей на посадах поміняли.

 3. Мер нарешті скасовує незаконні забудови. Підтримую

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.