У центрі Хмельницького заборонять будівництво 30-поверхівки, бо порушені “дебеени”?

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради має намір скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Кам’янецькій, 2а, виданих приватному малому підприємству “Фінмаркет” для будівництва  висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно- офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства.

zemlia

Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті міськради.

Згідно з ним, міське управління архітектури та містобудування 14 січня 2016 року видало  ПМП “Фінмаркет” містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 10/ГП-25.1-04 від 14.01.2016 взамін № 114/ГП-25.1-04 від 23.06.2014. Натомість ці документи не відповідають вимогам чинного законодавства України, зокрема Державним будівельним нормам та містять невідповідності з наступних підстав.

Так, у пункті 10 розділу “Загальні дані” містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки зазначено основні техніко-економічні показники об’єкта будівництва: площа забудови — 2333,0 кв.м, поверховість об’єкта будівництва — 30 та умовна висота будинку — 73,5.

14500530_197111604051036_5856616294708276135_o-675x900

Водночас у відповідності до Державних будівельних норм (360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”) мінімальну розрахункову площу ділянки для окремого житлового будинку необхідно приймати, відповідно до кількості його мешканців, яка для будинків вище 9 поверхів становить 12,2 — 12 кв.м. на  людину.

“Надання дозволу на будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку з  вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства із зазначеними в пункті 10 розділу “Загальні дані” поверховістю 30 та площею забудови  2333,0 кв.м на земельній ділянці  площею 2500 кв.м  є порушенням ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”,   затверджених Наказом Державного комітету України у справах містобудування і архітектури від 17.04.1992 № 44, в частині розрахунку площі забудови об’єкта будівництва.

Відповідно до ст. 29 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні. У разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні приймається рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень”, – сказано у проекті рішення.

Як писав НГП, у жовтні 2016 року Архітектурно-містобудівна рада не визначилася, що робити з будівництвом багатоповерхового житлового будинку на Кам’янецькій, 2а, що поблизу річки Південний Буг.

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земля площею 25 соток на вул. Кам’янецькій, 2а є комунальною вланістю і знаходиться в оренді з 2009 року. Орендарем виступає місцеве приватне мале підприємство “Фінмаркет”. Договір оренди діє до травня 2018 року з правом пролонгації.

kamyanetska2a

kamyanetska_2a

Засновниками ПМП “Фінмаркет” є три особи: подружжя хмельницьких бізнесменів Сергія та Олени Пенкаль (обоє – кінцеві бенефіціари) і В’ячеслав Майор.

На Олену Пенкаль також записане підприємство “Скіфи”, яке зареєстроване на вулиці Івана Франка, 10 – саме за цією адресою діє їхній сімейний ресторанний заклад “ПаПаПаб”.

В’ячеслав Майор фігурує у ряді засновників кількох будівельних фірм: “ЖБК-2011″, ЖБК “Прибузький”, ПП “Інвестиційний альянс”, ТОВ “Будівельна компанія “ВТМ”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Дуже класно виходить: сьогодні ми видаємо вам, пане забудовник, містобудівні умови та обмеження, будуйте, вкладайте кошти в розробку проектної документації, підготовку земельної ділянки до будівництва, заключайте купу договорів з різними людьми і юрособами для подальшого здійснення будівництва, але памятайте, що завтра, ми скасуємо нафіг видані нами містобудівні, бо мізків подумати наперед нам не вистачає! Так і живемо.

  • Все разрешения куплены за откаты, квартиры и так далее. Так что как пришло так и ушло. С ворами жить по волчьи выть.

 2. Містобудівні умови та обмеження підписує головний архітектор. Ці документи ніхто не перевіряє, тому й частенько складається така ситуація. Якщо у цих містобудівних є відхилення, то ймовіпно цьому “підписанту” дали доброго хабаря. В даному випадку виключно головний архітектор повинен нести відповідальність за свої дії. Міському голові треба на майбутнє запровадити механізм додаткової перевірки всіх містобудівних умов.

 3. Ця влада все більше і більше нагадує “Свадьбу в Малиновке” . який інвестор прийде у це місто????? Сьогодні мер ходить у “будьоновке” , а завтра в каструлі на голові і з факелом.

  • тобто ви вважаєте, що побувати 30 поверхів біля самого Бугу і паркомісць це нормально? Весь центр стане з цим будинком.

   • Я вважаю, що місто має розвиватись по принципу нових технологій і розумних людей, а не по принципу бариг – сьогодні можна, а завтра вже ні.

   • таке ж само рішення треба прийняти із “ПАРАДІЗОМ ФО ЛАЙФ” … цей будинок також знаходиться на набережній… і тільки його здадуть в експлуатацію— до парку буде не дійти не доїхати …!!!!

  • А він і кастрюлю з голови не знімав. Це його імідж.

   • По тобі зразу видно, що замість голови і розуму кастрюля на голові і долари в очах. Їдь мий сраку в европу , або шпаклюй в кацапстані раз у своїй країні жити не вмієш.

 4. І правильно зроблять !!! Забудовник взагалі не думає про те як на 25-ти сотках будуть і будинок і мешканці і ще 100 автівок як мінімум. Це зона відпочинку. А то був би ще один “муравєйнік”.

 5. Звичайно відмінити!!! Для того, щоб ввести в експлуатацію цей будинок, спочатку треба дороги в центрі розширити на 2 полоси якмінімум (а це не реально)! В середньому на кожну квартиру буде 1 автомобіль. Я вже не говорю про шкоду НПС…

 6. Якщо Симчишині і вся Свободівська гоп-компанія вважають сьогоднішній день просто святом весни, то вітаю ВАС із вашим також святом !!! А всім іншим-традиційним і адекватним чоловікам, то хотів би нагадати: привітаймо наших чарівних жінок, які є прикрасою нашого життя ЗІ СВЯТОМ ЇХ ЧАРІВНИХ! Лише підари чоловічої статі цей день також вважають своїм святом, не буду їм заважати, нехай люблю один одного подалі від людських очей. Лише збочинець, такий як Симчишин, може політизувати 8 Березня.

  • баба Циля перегрілася. Про що текст? який Симчишин, яке 8 березня, яка політизація? про що ви пишите?

  • Важко не погодитись, дійсно у піндосів є свято весни і мер його святкує

 7. Що за ГОН?
  Нехай будують той хмарочос
  чи совки хочуть й далі будувати совдепівські 9-10 поверхівкі?
  “шоб всьо как у фсех”! “ПаГостам” и “ПаНормам”

  треба нарешті вже вчитися будувати хмарочоси

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.