Містобудівна рада поки думає, чи давати добро на забудову ділянки поблизу хмельницької набережної

Архітектурно-містобудівна рада розглянула будівництво 30-поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими торгівельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства на вул. Камянецькій, 2а поблизу хмельницької набережної.

Про це у “Фейсбуці” написав головний архітектор міста Олексій Панасюк.

За його даними, під час дискусії думки розділились навпіл. З однієї сторони було наведено аргументи що заперечують таке будівництво. На думку громадських діячів, містобудівні умови та обмеження на забудову даної ділянки, мають численні порушення вимог містобудівного та екологічного законодавства. Це і мінімальна розрахункова площа земельної ділянки для окремого житлового будинку, що перевищує наявну у більш ніж 2 рази, і відстань між існуючою садибною забудовою та багатоповерхівкою, що приймається не меншою за висоту будинку який зводиться, і не можливість дотримання норм у розміщенні ігрових, відпочинкових, господарчих майданчиків, стоянок автомобілів, їх розмірів та відстаней від житлового будинку.

14500530_197111604051036_5856616294708276135_o

 

Розташування майданчиків заплановано у межах прибережної смуги, яка є санітарно-захисною зоною р. Південний Буг, що є не припустимим. Паркування біля багатоповерхівки буде ускладнене відсутністю парковки у межах земельної ділянки, та створить суттєві незручності для існуючого паркувального майданчику будинку побуту. Свої зауваження були і у представників МНС, що до підвищеної поверховості будівлі.

14560233_197111537384376_7077641432143209515_o

“З іншої сторони, наводились аргументи що підтримують будівництво багатоповерхівки: Замовник будівництва ПМП «Фінмаркет», має намір побудувати визначну споруду у місті, та пройшов складний шлях проектування, погоджень та експертиз. При мінрегіонбуді була скликана рада, де відбулось обговорення проекту будівництва, а сьогоднішнє обговорення викликає лише запитання та подив. Низка місцевих архітекторів підтримують будівництво, так як принципово висотність не вплине на екологічну ситуацію, але потрібно розглядати дану будівлю у системі генерального плану та ПДП центральної частини міста, аби домінуюча споруда не порушувала масштабність”, – зауважив Панасюк.

У підсумку архітектурно-містобудівна рада рекомендувала повторно розглянути це питання, із розглядом самого проекту та висновком експертизи. детальної розробки містобудівної ситуації, розгортки вздовж набережної р. Південний Буг.

Автору проекту було рекомендовано переглянути висотність будівлі а забудовнику, можливість викупу сусідньої садибної забудови, з метою облаштування благоустрою прибудинкової території без залучення до неї берегової лінії.

Раніше депутат Хмельницької міської ради І-VІ скликань, почесний громадянин міста Володимир Швець заявляв, що у Хмельницькому зовсім скоро може розпочатися будівництво чергового об’єкта, який порушує норми й правила.

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земля площею 25 соток на вул. Кам’янецькій, 2а є комунальною вланістю і знаходиться в оренді з 2009 року. Орендарем виступає місцеве приватне мале підприємство “Фінмаркет”. Договір оренди діє до травня 2018 року з правом пролонгації.

Засновниками ПМП “Фінмаркет” є три особи: подружжя хмельницьких бізнесменів Сергія та Олени Пенкаль (обоє – кінцеві бенефіціари) і В’ячеслав Майор.

На Олену Пенкаль також записане підприємство “Скіфи”, яке зареєстроване на вулиці Івана Франка, 10 – саме за цією адресою діє їхній сімейний ресторанний заклад “ПаПаПаб”.

В’ячеслав Майор фігурує у ряді засновників кількох будівельних фірм: “ЖБК-2011″, ЖБК “Прибузький”, ПП “Інвестиційний альянс”, ТОВ “Будівельна компанія “ВТМ”.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Треба думати про збереження Південного Бугу, а не як найшвидше забудувати його набережну. А що буде мати територіальна громада від цього будівництва ???

 2. Гарна будівля, хай будують. Місто прикрасить.

  • Анонім ти не забудь, що через деякий період часу біля цього будинку вздовж набережної буде поставлений паркан, шлагбаум, щоб нашим депутатам, які будуть там проживати не заважати жити….

 3. Я не підтримую такі ідеї і ініціативи…. Як це забудовувати набережні… так давайте пузатим мажорам взагалі віддамо парк ім.Чекмана – хай будують свої замки та й забори в 5 метрів!

 4. Дурні. Така шикарна площа, з якої можна зробити зелений парк з алеями і набережною для відпочинку хмельничан, вони хочуть забудувати його як не торгово-розважальними генделями, так житловими комплексами. Совісті немає. Це ж як треба нелюбити своє місто, щоб заради грошей його псувати.

 5. Цю землю віддали дуже і дуже давно ще губернатору Лундишеву. А Пенкаль це його син. Хочуть хапуги загадити беріг Бугу. НІ!

  • Ви шо здуріли яка будівля в нас не хватає зелених зон , йде війна проти будь якої забудови будь ким біля Південного Бугу , а тут ще й 30 поверхова будівля . Це буде війна якщо міська рада погодить будівництво цієї спотворної споруди . Договір оренди закінчиться земельну ділянку вилучити в запас міста поки не забудували .

 6. от якби то Скочеляс с Афійчуком будували,то проблем би взагалі не було.Вони ще не таке протягують. Будують де хочуть і як заманеться,та й ще умудряється пайові внески не сплачувати.А цим ,скоріш за все ,будувати не дадуть ,бо вони д не при владі.

 7. Кожне будівництво у межах міста повинно розпочинатись після громадських слухань, які не проводяться, тому хаотично забудовують клаптики земельних ділянок за повного ігнорування думки мешканців сусідніх будинків, а в результаті поблизу новобудов немає зон відпочинку, дитячих майданчиків, елементарних парковок, тощо. Фактично складається враження, що головний архітектор міста повний балван, який свій підпис ставнить після отримання хабаря, а підпис мера отримується за рахунок його обдурювання підлеглими.

  • Земля видана ще в 90-роках, містобудівні в 2015 році, погодження Міністерства будівництва в 2016 році. Мери не ставлять підписи під такими документами.
   Громадські слухання це правильно, але в такому випадку будівельники завжди зберуть більше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.