Екс-депутат: у Хмельницькому біля річки може з’явитися ще одна незаконна багатоповерхівка

Депутат Хмельницької міської ради І-VІ скликань, почесний громадянин міста Володимир Швець заявив, що у Хмельницькому зовсім скоро може розпочатися будівництво чергового об’єкта, який порушує норми й правила.

Про це він написав у статті, розміщеній у міській газеті “Проскурів” від 11 лютого.

За його словами, мова йде про будівництво висотного 216-квартирного житлового будинку на вул. Кам’янецькій, 2а (поряд із будинком побуту “Південний Буг”). Відстань цієї земельної ділянки до річки Південний Буг менше 50 м, а площа будівництва – 2500 кв. м.

Фото газети "Проскурів"

Фото газети “Проскурів”

 

“На підтвердження своїх слів щодо порушень наведу кілька цифр. Існують державні будівельні норми ДБН 360-92**, у яких зазначені головні правила планування і забудови міських поселень. Відповідно до цих норм, мінімальну розрахункову площу земельної ділянки для окремого житлового будинку необхідно приймати відповідно до кількості його мешканців: для будинків вище дев’яти поверхів — це 12,2-12,0 кв. м на людину.

Найпростіший розрахунок показує, що під 216-квартирний будинок має бути відведена ділянка площею не менше 5500 кв. м, що перевищує наявну більше, ніж у два рази. У цих же нормах зазначено, що при розміщенні 9-16-поверхових житлових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, а така забудова розташована у безпосередній близькості, відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхівки приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться. Я вже не кажу про те, що на ділянці таких малих розмірів неможливо витримати вимоги будівельних норм щодо розміщення ігрових майданчиків для дітей та відпочинку дорослого населення, для занять фізкультурою, господарських потреб, стоянки автомашин тощо”, – пояснив колишній обранець.

Швець вважає, що покриває це будівництво головний архітектор міста Віктор Дунаєвський, який, на його думку, має бути звільнений.

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земля площею 25 соток на вул. Кам’янецькій, 2а є комунальною вланістю і знаходиться в оренді з 2009 року. Орендарем виступає місцеве приватне мале підприємство “Фінмаркет”. Договір оренди діє до травня 2018 року з правом пролонгації.

kamyanetska2a

kamyanetska_2a

 

zemlia

Засновниками ПМП “Фінмаркет” є три особи: подружжя хмельницьких бізнесменів Сергія та Олени Пенкаль (обоє – кінцеві бенефіціари) і В’ячеслав Майор.

На Олену Пенкаль також записане підприємство “Скіфи”, яке зареєстроване на вулиці Івана Франка, 10 – саме за цією адресою діє їхній сімейний ресторанний заклад “ПаПаПаб”.

В’ячеслав Майор фігурує у ряді засновників кількох будівельних фірм: “ЖБК-2011”, ЖБК “Прибузький”, ПП “Інвестиційний альянс”, ТОВ “Будівельна компанія “ВТМ”.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 12

 1. Відстань цієї земельної ділянки до річки Південний Буг менше 50 м…. як пан Швець будучи в той час начальником департаменту архітектури допустив таке грубе правопорушення.. є один класний вислів – на злодію шапка горить..

  • Мельник Швеца не нагибал. Швец сам ушел, когда стало не безопасно выполнять указания своег патрона. А до этого так начудили, что на пару пожизеенных хватило бы. Мельник не спроста в нардепы за неприкосновенностью прятаться убежал.

 2. там відстань до 70 м. зараз проект на експертизі в Мінрегіонбуді. Якщо погодять, то все буде законно. А Швець мав би все це знати, а не брехати. Землю там виділили ще в 90-тих роках

  • Не в 90х. При приступе в 2006 г.

   • Участок выделен законно. Прокуратура дважды проверялв это решение горсовета. Думаю лишним будет писать, что проверяли именно с целю отжать такой лакомый и жирный кусок. Кроме этого оба раза теже деятели пытались открыть угловные дела по различным эпизодам времени пребывания В.Н. Лундышева на посту “губернатора” и нач. Управления экономики Хм.ОДА

 3. А я вірю Швецю, його Мельник намагався нагнути, а він йому порадив купити барабан.
  ПОЯСНЮЮ :
  Барабан для того, що б барабанти начолі “толпи” яку послали НА#УЙ!

  • Швець ще той брехун та хапуга

  • Мельник Швеца не нагибал. Швец сам ушел, когда стало не безопасно выполнять указания своег патрона. А до этого так начудили, что на пару пожизеенных хватило бы. Мельник не спроста в нардепы за неприкосновенностью прятаться убежал.

 4. Автору: “площа будівництва – 2500 кв. м.” в данном случае надо писать: “площа під будівництво-2500 кв.м.” А то выходит что 216 квартир будут по 11.6 кв. м. Интересно где об этом заявил Швец В. Почему он не заявил, что Пенкаль С. есть родным сыном Управляющей “Эксим банк” Лундешевой, второй муж которой, тот самый Лундышев, был на очень высоких должностях в области. И именно поэтому он, В. Швец, в 2009г. не препятствовал в выделении этого участка семье Лундышева, с оформлением на читу Пенкалей, вернее их фирму. Как на меня, то жить в центре уже не интересно.

 5. Часом це не той Сірожа Пенкаль, шо машину підпалив, і тепер на нього справа відкрита? І тут мажори наслідили.

 6. Если у кого рыло и в ” пуху”, то у гниды Швеца- в первую очередь! Он сидел у корыта 15 лет, а когда молодые шакалы от корыта отогнали- стал опять косить под борца за идею.А то, что землю выделили детям Лундышевых, то они ничем не хуже сегодняшних ” скочелясов” и прочей шелупони!

 7. Те що ця “новобудова” порушує норми це зрозуміло. Але дивує безпринципність правдоборця – почесного громадянина . Щвець ряно захищав будівництво Епіцентру, який також порушував норми. Сидіти у владі це одно, а бути по за коритом відразу ангел.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.