У центрі Хмельницького комунальники і “свободівці” демонтували будівельний паркан

Сьогодні близько 9 ранку кілька десятків працівників комунальних підприємств спільно з активістами та депутатами від ВО “Свобода” демонтували паркан, який влаштований на будівельному майданчику на вулиці Кам’янецькій (поблизу набережної Південного Бугу), 2а і належить приватному малому підприємству “Фінмаркет”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Огорожу за допомогою болгарок знесли по периметру земельної ділянки. Ключова мотивація місцевої влади – забудовник “вкрав” у міста “зайвих” 20 соток землі.

“До 2018 року у забудовника ПП “Фінмаркет” знаходиться в оренді 25 соток, а наразі парканом огороджено понад 40 соток. Таким чином, відбулося захоплення земель територіальної громади”, – повідомив “Незалежному громадському порталу” начальник управління ЖКГ Василь Новачок.

Депутат-"свободівець" Олег Яницький активно допомагав валити паркан. Фото Віталія Тараненка

Депутат-“свободівець” Олег Яницький активно допомагав валити паркан. Фото Віталія Тараненка

За словами посадовця, 7 березня виконком Хмельницької міської ради скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Кам’янецька, 2а. Це пов’язано з тим, що попердній архітектор незаконно видав дозвільну документації на будівництво 30-поверхового будинку. На думку Новачка, забудовник немає ані під’їзних доріг, ані можливості забезпечити в достатній кількості паркомістя.

Під час демонтажу на будмайданчику перебувало до десяти робітників. Вони поспіхом забирали свої реманенти.

У коментарі НГП один із них повідомив, що паркан був встановлений іншим підприємством. “Зайва” земля повинна була піти під облаштування благоустрою біля зведеної багатоповерхівки.

Крім цього, старший над будівельниками час від часу доповідав комусь по телефону, що комунальники та активісти роблять з парканом.

Протягом цієї акції мовчазно вели себе патрульні поліцейські. Пізніше до них прихало підкріплення, яке одразу взяло в облогу заступника міського голови Володимира Гончарку, який також спокійно спостерігав за поваленням паркану.

Чиновник поскаржився поліціянтам на недобросовісного забудовника.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Загалом, “Незалежний громадський портал” зафіксував пристуність на цьому “флешмобі” двох депутатів Хмельницької обласної ради від ВО “Свобода” (Юрій Смаль, Надія Новосельська) і трьох депутатів Хмельницької міської ради від ВО “Свобода” (Олег Гунько, Тетяна Калюжна, Олег Яницький).

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земля площею 25 соток на вул. Кам’янецькій, 2а є комунальною вланістю і знаходиться в оренді з 2009 року. Орендарем виступає місцеве приватне мале підприємство “Фінмаркет”. Договір оренди діє до травня 2018 року з правом пролонгації.

Засновниками ПМП “Фінмаркет” є три особи: подружжя хмельницьких бізнесменів Сергія та Олени Пенкаль (обоє – кінцеві бенефіціари) і В’ячеслав Майор.

На Олену Пенкаль також записане підприємство “Скіфи”, яке зареєстроване на вулиці Івана Франка, 10 – саме за цією адресою діє їхній сімейний ресторанний заклад “ПаПаПаб”.

В’ячеслав Майор фігурує у ряді засновників кількох будівельних фірм: “ЖБК-2011″, ЖБК “Прибузький”, ПП “Інвестиційний альянс”, ТОВ “Будівельна компанія “ВТМ”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 44

  1. Позитивні зміни в Хмельницькому заперечують лише невігласи. Я не підтримую “Свободу”, але як мер – Симчишин молодець. Йому вдається багато що. І це не легко, враховуючи роботу в середовищі байдужих і, інколи, просто тупих чиновників.

    • Які зміни? Ну стало трохи більши грошей, відповідно робіт більше робиться. Але так як весною ям на дорогах було в рази більше, ніж в минулих роках то питання в “правильному освоение” грошей актуальне. Піару добавилося,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.