Після успішної апеляції прокуратурі треба попотіти, аби повернути 1 га земель у власність аеропорту

Апеляційний суд Хмельницької області задовольнив апеляційну скаргу прокуратури області і визнав недійсними розпорядження та державного акта на земельна ділянка площею 0,97 га (кадастровий номер 6825087200:06:008:0291), що входить у межі комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький”.

Таке рішення Феміда прийняла 16 березня.

Як писав НГП, 3 листопада 2016 року Хмельницький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову прокуратури Хмельницької області в інтересах Хмельницької обласної ради і КП “Аеропорт Хмельницький” до Хмельницької РДА і громадянина Петра Бицика про визнання недійсним розпорядження та державного акта на користування 0,97 га (кадастровий номер 6825087200:06:008:0291) під особисте селянське господарство.

В апеляційній скарзі прокурори наполягали, що суд першої інстанції допустив однобічність у дослідженні доказів та не перевірив усіх обставин, на які посилалися сторони в обґрунтування своїх вимог і заперечень. Зокрема, Феміда безпідставно прийняла до уваги лише пояснення спеціаліста інженера-землевпорядника Пасічника В.М., який не надав необхідної технічної допомоги у з’ясуванні обставин, а лише висловив свою думку щодо недопустимості доказів позивача, чим вийшов за межі своїх повноважень.

Крім цього, на думку обласної прокуратури, хмельницький міськрайонний суд не надав належної оцінки іншим доказам: копії державного акта серії ХМ №000201 від 12.07.1995 на право постійного користування ДП “Аеропорт Хмельницький” земельною ділянкою площею 134,8 га; копії розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.01.2002 №3-р “Про передачу цілісних майнових комплексів аеропортів цивільної авіації з державної у комунальну власність”; копії рішення сесії Хмельницької обласної ради від 19.12.2002 №21.

Після успішної апеляції в прокуратури відкритим залишилося питання подачі повторного позиву по ділянці Бицика, оскільки теперішній власник її роздробив на дві частини з присвоєнням нових кадастрових номерів. Відповідні зміни з’явилися в майновому реєстрі 28 грудня 2016 року.

Нагадаємо, що у червні 2016 року депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Головного управління Національної поліції в області і Управління Служби безпеки в області з проханням перевірити законність передачі 12 земельних ділянок у приватну власність.

Землі розташовані на території комунального підпримєства облради “Аеропорт Хмельницький”. Їхня загальна площа становить 8,74 га. Сумнівні ділянки мають цільове призначення “для ведення особистого селянського господарства” і “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.