Хмельницький аеропорт може втратити 1 га земель

Хмельницький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову прокуратури Хмельницької області в інтересах Хмельницької обласної ради і КП “Аеропорт Хмельницький” до Хмельницької РДА і громадянина Петра Бицика про визнання недійсним розпорядження та державного акта на користування 0,97 га (кадастровий номер 6825087200:06:008:0291) під особисте селянське господарство.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Про це свідчить рішення суду від 3 листопада, яке має “Незалежний громадський портал”.

Суть у тому, що у листопаді 2012 року Хмельницька РДА затвердила проект із землеустрою щодо відведення та передачу у власність пану Бицику вказаної ділянки, що розташована на території Розсошанської сільської ради та входить до меж хмельницького аеропорту.

Суддя Аліна Демінська відкинула доводи прокуратури та обласної ради, які посилались на проведення цьогорічної інвентаризації земель аеропорту ТОВ “Хмельницьке обласне земельне агентство” на замовлення КП облради, де схематично вказані накладки земельних ділянок, які роздані РДА.

Суд нагалосив, що під час виготовлення технічої документації земельною “товкою” будь-які погодження на це не надавалися управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області. Також до уваги була взята думка інженера-землевпорядника В.Пасічника, який у судовій залі сказав, що виготовлена схема накладок “є неналежним доказом існування накладки в дійсності”.

Разом з тим, головуюча пропонувала сторонам спору заявити клопотання про призначення судової землевпорядної експертизи на підтвердження або спростування факту наявності накладки земельних ділянок. Однак вони цього не зробили.

Поза тим, в статті НГП “Хмельницький аеропорт у земельній облозі“ один із теперішніх охоронців аеропорту наголосив, що ділянка Бицика прилягає до закинутого антенного поля і час від часу використовувалася працівниками аеропорту для садіння городніх культур.

Ділянка Бицика

Ділянка Бицика

У прокуратури і облради є 10 днів, аби подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Як писав НГП, суддя Хмельницького міськрайонного суду Олег Карплюк 13 жовтня і 24 жовтня ухвалив рішення про повернення у власність облради і КП “Аеропорт Хмельницький” двох земельних ділянок загальною площею майже 1 га, які в 2011-2012 роках були роздані фізичним особам.

Нагадаємо, що у червні цього року депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Головного управління Національної поліції в області і Управління Служби безпеки в області з проханням перевірити законність передачі 12 земельних ділянок у приватну власність.

Землі розташовані на території комунального підпримєства облради “Аеропорт Хмельницький”. Їхня загальна площа становить 8,74 га. Сумнівні ділянки мають цільове призначення “для ведення особистого селянського господарства” і “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва”.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, Бицик є співзасновником та директором ТОВ “Інвест капітал груп-2015”, яке спеціалізується на вирощуванні зерняткових і кісточкових фруктів.

Ще у 2010-2013 роках він очолював ТОВ “Юніпром Поділля”. Це підприємство заснував Андрій Колеснік, якого у 2010 році тодішній голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха призначив керівником Служби єдиного замовника.

Більше про спірні ділянки читайте у публікації “Хмельницький аеропорт у земельній облозі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. А інженер-землевпорядник В.Пасічник чиї інтереси представляв? Держави чи захищав свої “косяки”?

  2. Прокуратура напевно працює з обласною адміністрацією в інтересах приватних осіб, а не в інтересах держави! Це видно з розпорядження яке видав Корнійчук про надання дозволу на розробку проекту землеустрою без ділянок які знаходяться в суді. А треба було дати дозвіл на розробку технічноі документації з інвентаризації, тоді суддя не відмовив) зливають справу ПАНИ..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.