До 2020 року у Хмельницькому має з’явитися сміттєпереробний завод – Симчишин

До 2020 року у Хмельницькому має з’явитися повноцінний сміттєпереробний завод.

Про це сказав міський голова Олександр Симчишин в ефірі ТРК “Місто”.

За його словами, наразі у місті створена відповідна робоча група, в яку залучені волонтери Корпусу Миру. На першому етапі заплановано провести дегазацію діючого полігону твердих побутових відходів та встановити нову сортувальну лінію.

“Дегазація сміттєзвадища дасть змогу мінімізувати спалахи пожеж, зменшити обсяги відходів, а також додатково заробляти комунальному підприємству – щомісяця близько 200 тисяч гривень”, – пояснив мер.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Симчишин зауважив, що міська влада розіслала потенційним європейським інвесторам техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.

За даними Хмельницької ОДА, хмельницьке сміттєзвалище потребує закриття або розширення.

Як писав НГП, уряд Гройсмана відмовився від законодавчих напрацювань з будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 25

 1. Помечтаем!

 2. А якщо нестримає слово то що???

 3. то майдан

 4. Він дуже хитро сказав: не має з’явитися, а може з’явитися. Тобто може з’явитися, а може не з’явитися

 5. Завод буде, свободівського сміття не буде!

 6. Або пан Симчишин такий самовпевнений і думає, що він “вічний” мер, або надіється, що це зробить наступний мер. Велодоріжки до 2025 року, сміттєвий завод до 2020 року, а зараз що??? Будемо економити???

  • А у Вас, мадам, есть на чём экономить?
   А наш мэр просто гуманитарий умственного труда

   • Щось не зрозуміла запитання? Ви, шановний, рахуєте, що це я маю економити, чи ви рахує, що український народ ще мало економить??? А, щодо “гуманітарія умствєного труда”, то йому в школу, викладати гуманітарні предмети, а не містом керувати, а мені, як і усім мешканцям міста потрібен асфальт на дорога, доступні ціни на проїзд у транспорті, освітлені вулиці…, а не гроші в банку під проценти, не зрозуміло для кого, при тому, що інфляція в країні в рази більша за відсотки!

    • Хмельничанка, то вам в школу повчитися в самий раз, бо рівень тупості зашкалює. Кошти на депозитах це правильна економічна практика, так заробляють розумні в усьому світі. Кошти не зайві, вони розподілені ще в грудні, на садочки, школу, спортмайданчики, на дороги, але дороги почнуть робити в квітні, розрахуються за виконані роботи після їх завершення в червні, отже ці гроші кладуть на депозит і заробляють по 2 мільйони в місяць, потім знімають і розраховуються за роботи

     • Ти такий грамотним, бо в долі???

     • Такий грамотний, то поясни ще чому в БРЕДі після балансової комісії, шукають куда подіти не використані 2 млн. грн. Це в той час коли дороги в місті “халтурні” і гуманітарії воображають що заробляють на депозитах.

    • Мадам! Если я вас чем-то обидел, то извините

 7. Неужели мусорная мафия проиграла? Более 10 лет тому немцы вели долгие и безрезультатные переговоры по созданию системы мусоропереработки, прчем предлагали отличные условия кредитования. Фирма такая, “Shаfer” называется. Безрезультатно. Респект меру. За храбрость!

  • Ой! Тлько не сотворите себе кумира!
   “Симчишин зауважив, що міська влада розіслала потенційним європейським інвесторам техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.”
   Пусть покажут это ТЭО, почитаем, подумаем и только после того скажем….

   • Инвесторам))) Единственные инвесторы, кто принял решение вложиться это ромы, которые там порпаются.

  • Сміттєва програла, будівельну також потрохи на місце ставлять, по Ультрасервісу всі суди виграли, на Гарнізонній 2 забудови зупинили, на Панаса Мирного 2 забудови зупинили, в парку Шевченка договір з Мандзієм і Мельником розірвали (але преса про все це мовчить, бо не вигідно).

 8. До 2020 року Симчишен вже буде на Канарах

 9. До 2020 року люди можуть переселитися на місяць…..
  Для чого вішали лапшу…..?

 10. Заголовок ассоциируеться со старой босяцкой поговоркой:”Вдруг от куда не возьмись появилось…..

 11. Якщо дійсно побудують завод, це буде екологічна катастрофа для міста, шкоди від нього буде більше, ніж від існуючого звалища

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.