До 2020 року у Хмельницькому має з’явитися повноцінний сміттєпереробний завод.
Про це сказав міський голова Олександр Симчишин в ефірі ТРК “Місто”.
За його словами, наразі у місті створена відповідна робоча група, в яку залучені волонтери Корпусу Миру. На першому етапі заплановано провести дегазацію діючого полігону твердих побутових відходів та встановити нову сортувальну лінію.
“Дегазація сміттєзвадища дасть змогу мінімізувати спалахи пожеж, зменшити обсяги відходів, а також додатково заробляти комунальному підприємству – щомісяця близько 200 тисяч гривень”, – пояснив мер.
Симчишин зауважив, що міська влада розіслала потенційним європейським інвесторам техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.
За даними Хмельницької ОДА, хмельницьке сміттєзвалище потребує закриття або розширення.
Як писав НГП, уряд Гройсмана відмовився від законодавчих напрацювань з будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому.
Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.
Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.