Хмельницька міська рада: тут пам’ятаю, тут – ні

Пам’ятаєте «дискусію» на цю тему у комедії «Джентльмени удачі»?  Імітуючи часткову втрату пам’яті, герой Євгена Леонова намагався втертися в довіру до викрадачів золотого шолома Олександра Македонського. І хоча один з них таки поставив під сумнів доволі дивні метаморфози з пам’яттю «Доцента», той своїм авторитетом їх швидко розвіяв.

Отже, «тут пам’ятаю, тут – ні» таки буває. І не лише у кінокомедіях.

Яскравим доказом цьому є численні, майже кіношні, перипетії навколо будівництва за адресою вул. Прибузька, 5/1 (комплекс «СПОРТСІТІ»). Чого тут не було –  і судові рішення, і викрадення частини паркану, і бурхлива (часто аж занадто) діяльність так званих «громадських активістів», купа «викривальних» матеріалів у ЗМІ та соціальних мережах від них.

Ось така, варта кращого застосування, наполегливість «активістів» стосовно лише одного об’єкта будівництва підштовхнула до глибшого вивчення ситуації. Бо ж складається враження, що більше проблем у місті немає. Лише одне-єдине будівництво.

І ось що виходить!

До «активістів» долучилося Управління Держархбудінспекції у Хмельницькій області,  яке скасувало дію семи містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у м. Хмельницький по вул. Прибузька, 5/1. Сталося це вже після того, як забудовник зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт від 19.01.2016 р. за № ХМ 083160200251 та декларацію про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2016 р. за № ХМ 083160421609 і розпочав самі підготовчі та будівельні роботи по будівництву багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованим спортивно-оздоровчим комплексом та паркінгом (тобто прямо передбачено здійснення будівництва об’єкту спортивно-оздоровчого призначення).

Позапланова перевірка, внаслідок якої було прийняте це рішення, проводилася на підставі звернення заступника Хмельницького міського голови А. Бондаренка.

11

Щоправда у суді першої інстанції Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області не змогло довести правомірності своїх дій.

Проте, отримало активну підтримку своїх дій з боку міськради вже на стадії судової апеляції.

Основний аргумент противників будівництва на Прибузькій, 5/1 – цільове призначення земельної ділянки, яка знаходиться в рекреаційній зоні і тому не мала та не може бути в подальшому  відведена під будівництво житла.

Звернемося до генерального плану міста Хмельницького, який затверджений рішенням дев’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №4 від 06.08.2008 р. При цьому план зонування території м. Хмельницького був затверджений рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради №25 від 30.03.2011 р.

Згідно з генеральним планом та планом зонування території міста Хмельницького, переважна більшість земель в межах вулиць Свободи, Прибузька, Старокостянтинівське шосе та Зарічанська дійсно перебувають у зоні рекреаційного призначення (на графічному витязі із генерального плану міста Хмельницького, який можна знайти на сайті міської ради, зона рекреації позначається синім кольором).

22

Разом з цим, рішенням сорок восьмої сесії Хмельницької міської ради №94 від 04.03.2015 р. затверджено проект розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року, з наступним оновленням генерального плану та коригуванням плану зонування території міста.

Відповідно до плану зонування території Хмельницького (коригування), який є у складі цього проекту, земельна ділянка на вул. Прибузькій, 5/1 відноситься до вторинної зони ділової, громадської та комерційної активності районного значення (Ц-2), на якій дозволяється здійснення багатоквартирного житлового будівництва.

Вказане добре видно на графічному витязі з плану зонування території м. Хмельницького (коригування), який є у складі вже затвердженого проекту.

33

Те, що цей факт не є аргументом для «громадських активістів» не дивує зовсім. А ось дії міської ради починають дивувати і нагадувати перший абзац статті.

«Чому?» – запитаєте Ви. Зараз зрозумієте.

Подивимося на нашу зону рекреації за допомогою Публічної кадастрової карти України. Відповідно до інформації, що міститься у ній, земельні ділянки з кадастровими номерами 6810100000:03:004:0146, 6810100000:03:004:0143, 6810100000:03:004:0144, які начебто розташовані у зоні рекреаційного призначення, мають цільове призначення: 02.03 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, а земельна ділянка з кадастровим номером 6810100000:01:002:0004 має цільове призначення 03.01 – для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування.

44

55

66

 

77

Спробуємо знайти одну із цих земельних ділянок за кадастровим номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Вимальовується досить цікава картина.

88

Знаходимо на сайті Хмельницької міської ради рішення п’ятдесят третьої сесії міської ради №28 від 23.09.2015 р.

9

Тобто, міська рада ще у 2015 році своїм рішенням надає у постійне користування земельні ділянки по вул. Зарічанська, 3/3-А, вул. Зарічанська, 3/3-Б, вул. Зарічанська, 3/3-В  – для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Саме у тій частині міста, яка, за логікою Хмельницької міської ради, розташована у так званій рекреаційній зоні.

Більше того, Хмельницька міська рада уже діючого скликання своїм рішенням №63 від 25.01.2017 р. передає згадані земельні ділянки в оренду вже іншим юридичним особам під виглядом державно-приватного партнерства. Для чого ж, ви думаєте? Правильно, для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

100

Так, додатком до рішення сесії міської ради від 25.01.2017 р. №63 викладено Список юридичних осіб, яким припиняється право користування земельними ділянками та юридичних осіб, яким надаються земельні ділянки в оренду в рамках державно-приватного партнерства

Згідно з вказаним Списком, земельні ділянки по вул. Зарічанська, 3/3-А, вул. Зарічанська, 3/3-Б, вул. Зарічанська, 3/3-В належать до земель житлової та громадської забудови та мають цільове призначення 02.03 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, і аж ніяк не можуть відноситись до зони рекреаційного призначення.

Відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. №548, код 02.03 (будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку) – відноситься до земель житлової забудови, а код 03.01 (будівництво та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування) – до земель громадської забудови. Разом ці землі складають групу земель житлової та громадської забудови (Секція B Класифікації).

Зазначене не узгоджується із планом зонування території м. Хмельницького, пунктом 5.6 розділу 5 якого передбачено, що переважними видами забудови ділянок, які належать до зони Р-2 (Зона зелених насаджень загального користування) є: розміщення зелених насаджень загального користування (лісопарки, парки, сади, сквери, бульвари); рекреаційні установи (готелі, мотелі, кемпінги, будинку відпочинку, пансіонати, інші об’єкти обслуговування відвідувачів); місця короткочасного відпочинку з відповідним обладнанням; пляжі з відповідним обладнанням; малі архітектурні форми благоустрою; спортивні майданчики, стадіони, спортивні заклади.

Згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, землі рекреаційного призначення мають загальний код: 07 та відносяться до Секції Е.

Тобто, там пам’ятаю про рекреацію, а тут – ні.

Виходить, що на сьогоднішній день Хмельницька міська рада не хоче бачити усіх змін та оновлень містобудівного законодавства на місцевому рівні, у тому числі і прийнятого нею, рішення сорок восьмої сесії №94 від 04.03.2015 р., яким затверджено проект розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року, з наступним оновленням генерального плану та коригуванням плану зонування території міста. Або ж орган місцевого самоврядування протиправно, з грубими порушеннями вимог чинного містобудівного законодавства, поза аукціонами надає земельні ділянки по вул. Зарічанська, 3/3-А, вул. Зарічанська, 3/3-Б, вул. Зарічанська, 3/3-В приватним юридичним особам під будівництво багатоквартирних житлових будинків у рекреаційній зоні.

Картина вимальовується, м’яко кажучи, дуже дивна. Бо з одного боку, міська влада фактично бореться з тим, хто на підставі її ж рішень (мова про орган влади, а не про прізвища) отримав право здійснювати свою діяльність, вклав чималі кошти у початок будівництва, розпочав і проводить його на даний час, будуючи, серед іншого, явно не зайвий для нашого міста об’єкт спортивної інфраструктури. А з другого – виділяє такі ж самі ділянки під житлове будівництво іншим юридичним особам, впритул не помічаючи очевидних, на її ж, влади, думку, порушень чинного законодавства.

То, де ж тоді логіка і справедливість?

Євген Бай.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

 1. Молодец, Береза. Правильная статейка.
  Сделала наших горе-свободовцев. А то ходят, рассказывают какие они правильные.

  • Перестаньте бути невігласами. причому тут свободівці?
   Землі роздані управлінню ЖКГ, обласній прокуратурі, СБУ і ГО “Миротворець” в 2015 році, коли тимчасово керував Костя Суперфікція

   • фракція Свободи голосували проти виділення земельних ділянок

   • а в січні цього року що, теж Костя керував?

    • Іван вчи матчасть, в січні голосували державно-приватне партнерство, а землю вже виділили в 2015 році

     • сам вчи матчасть. рішення мер підписав. якщо такий праведний і справедливий, то чого підписував “гріхи” минулої каденції?

  • це не Береза писала, а Скочеляс і його кампанія, мета відбілити будівництво Спорт-Сіті

 2. Не розумію. Як таке може бути?? Роздати землю в рекреації чітко для забудови?????

 3. Решение свежак!!!! Январь 2017 года!!!

 4. Самишкін вчасно накивав п’ятами.

 5. Є неофіційна інформація, що Чорнієвич спеціально не пропускає ці відомості. Бо до нього вже зверталися із запитами щодо цих земельних ділянок. Він лише дає прості відписки. Ось так.

  • А що не дає, якщо не секрет??

   • Ну очевидно, що дехто в середовищі міської влади не хоче, щоб ця інформація поширювалася.
    Бо проблеми будуть, перш за все, для самої міської ради.

   • Не дає відповіді на публічний запит про земельні ділянки роздані сесією у січні цього року.

 6. Кожна нова каденція дивує усе більше. Спочатку рішенням сесії внести зміни до генплану, видати містобудівні, а потім у суді казати все неправомірно, у зоні рекреації земля.
  І у той час, коли справа у суді, Юрвідділ міськради рве зал незаконністю забудови у рекреаційній зоні, іі керівництво і депутати роздають землю під забудову узагалі без жодних змін до генплану.

  • землю роздали в 2014 році, містобудівні в 2015 році за 2 тижні до виборів.
   народ, в 2014-2015 році роздали більше 40 земельних ділянок і видали більше 50 містобудівних з грубим порушенням закону. по всіх них зараз будують.

   • Друже, ну що ти такий упертий. Та подивись ти відео Альони у фейсбуці.
    Мова йде про конкретний квадрат рекреації.
    І кілька земельних ділянок у ньому.
    Влада дає спочатку дозвільні документи, а потім приходить нова і викручує руки існуючому забудовнику, а новому знову дає землю з порушеннями. От у чому суть!!!!

 7. Интересно получается. То есть, Берёза, как самый активный деятель против строительства Спортсити, и другие активисты в упор не заметили кучу нарушений городской власти на соседних землях. А может, они сознательно не хотят замечать? Впрочем, как и сама городская власть.
  Или эти активисты, как домашние собачки, не замечают больше ничего, кроме того, на кого укажет пальчиком шеф? Детский сад, ей богу.

  • Посмотрел ролики з суда. Нечего было Лиле сказать о новых земельных площадках на заречанской.
   Респект Алёне Берёзе за то что вскрыла чиряк и не боится новой власти.

 8. Скочу прижали хвіст і Скоч почав атакувати владу, тихо із-под тішка.
  Толі еще буде.
  Чекайте продовження на сесіях міської ради.

 9. Це точно. Скочеляс і ко пішли в атаку, Хто сумнівається гляньте статті, де оправдовується і хвалиться Спорт-сіті. Про футбол, про поганих активістів. Це все написано однією людиною, з цитатами з кінофільмів, порівняннями.

  • Та Скочеляс хоч з розумом до усього підходить. А це роздати от так просто землі в рекреації навіть без змін до зонування…. немає слів…. за що ми боролись….кого привели до влади????

   • Ти в курсі, що Скочеляс там на цих ділянках будинок будує для обласної прокуратури?

    • То що ж дабі не скасовує містобудівні для прокуратури, Бондаренко листи не пиши, землю у прокуратури не забирає???
     Ще одне підтвердження думки про подвійні стандарти і загалом про повний бардак, який залишається без змін

 10. Скочеляс відкрито пішов на владу. Продовження буде

  • Думаю, ще не відкрито. Та й війна йому нідочого. Усім потрібна тиша (ну Ви розумієте) :))).
   Але знає він напевно багато цікавого з кулуарів нинішньої влади.
   Чого варті лиш рішення сесії про пайові. Десятки мільйонів за сумнівні приміщення, які передаються у комунальну власність.

 11. Замовна стаття. Скочеляс пішов відкрито в атаку. Будуть розбори.

  • путін пішов в атаку, путін. комуняки риги, вата, москалі, манкурти, вороженьки-усі в атаку пішли. злізли з гіляк, з ножів і пішли

 12. Йййопт…. Зрада!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.