СБУ виявила на ХАЕС прихильницю «руського міра»

СБУ оголосила офіційне застереження мешканці Нетішина та заявила про неприпустимість її протиправної поведінки.

Її  діяльність правоохоронці кваліфікували як таку, що межує із вчиненням злочинів, передбачених ст. 258-3 (матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) та ст. 258-5 (фінансування тероризму).

Як з’ясувалось, жінка протягом тривалого часу контактувала у соцмережах з бойовиками ЛНР/ДНР, усіляко підтримувала їх діяльність і вважає, що це українська влада розв’язала війну на сході.

На своїй сторінці «вКонтакті» вона активно закликала фінансово допомагати пораненим бойовикам.

Крім того, прихильниця «руського міра» працювала не де-небудь, а на Хмельницькій АЕС інженером, що має доступ до  особливих робіт.

Слід зазначити, що правоохоронні органи постійно проводять роз’яснювальну роботу з населенням, пояснюючи, що таке тероризм та сепаратизм  і чим загрожують такі суспільно-небезпечні явища. Сьогодні до цієї роботи долучились і громадські активісти, які започаткували  інформаційну боротьбу з так званим побутовим сепаратизмом.

Звичайно, ніхто не закликає карати за переконання чи відстоювання власної точки зору. Україна – демократична держава, Конституцією гарантована свобода слова й  критичне висловлювання не є підставою для звинувачення у суді.

Закон  України «Про інформацію» передбачає, що нікого не можна притягнути  до відповідальності  за критику,  оцінку дій, а також  висловлювання, які не можуть тлумачитись як  такі, що містять фактичні дані.

Проте межу від оціночних суджень до антиукраїнської пропаганди  дуже легко переступити.  І тоді, особа, яка проводить спрямовану антиукраїнську кампанію в мережі Інтернет чи ЗМІ,  публічно закликає до повалення конституційного ладу, зміни меж території або державного кордону, створення терористичної групи чи організації – буде відповідати за законом.

Останнім часом СБУ  зареєструвала 30 кримінальних проваджень проти власників або адміністраторів спільнот у соціальних мережах, які поширювали  заклики до насильницької зміни конституційного ладу, захоплення державної влади, масових заворушень та інших протиправних дій. Суди різних інстанцій вже винесли 13 обвинувальних вироків.

Можливо не всі знають,  та це серйозні правопорушення, які тягнуть за собою  кримінальну відповідальність відповідно до ст.109 (дії спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу) та ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Санкції цих статей суворі й передбачають позбавлення волі на строк  від 3-х до 15 років, а в окремих випадках – довічне ув’язнення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. Cепарку убрать с АЕС, отдубасить и предложить на обмен в ее любимый дыр.

   • Чому ми живемо на Україні так погано (рівень життя вже найнижчий в Європі)? А тому що загальна кількість бовдурів (можна було б застосувати і інше більш влучніше слово) вже перевищила «критичну масу / кількість» (майже аналогія з теорією незворотної ланцюгової реакції). І це добре (наглядно) видно з коментарів до цього посту.
    Невігласам (які не знають української поетичної класики, але строять із себе патріотів) щодо словосполучення «на Україні» пояснюю, що Т.Г. Шевченко в своєму славнозвісному «Заповіті» написав саме так – «…на Вкраїні милій…».
    Я не знаю за що конкретно цю жінку обвинувачують, але тверджу наступне:
    1. Ця влада (і президент, і Верховна Рада) прийшла до влади зі значними та принциповими порущеннями норм і положень Конституції України (псевдопатріоти, вивчіть хоча б основний закон України). Відповідно, і всі інші посадові особи або органи усіх гілок державної влади чи місцевого самоврядування, призначення яких на посаду або призначення виборів яких залежало від рішень наведених вище осіб чи органів, теж є незаконними. В державі панує правовий нігілізм і, відповідно, правовий вакуум, а влада, по-суті, була узурпована.
    2. Висловлювання згаданої в цьому повідомленні особи (якщо вони дійсно були такими, бо я не їх чув і не читав) щодо того, «що це українська влада розв’язала війну на сході» (цитую дане повідомлення), я вважаю доречним, і сам думаю, що саме «майданні псевдопатріоти» та «післямайданна» влада своїми діями спровокували відділення Криму та криваві події на сході України. Доречі, це вже зрозуміли багато людей і у нас на Хмельниччині (послухайте, про що розмовляють на вулицях, зупинках та в транспорті). Крім вказаного, їх дії призвели майже до економічної загибелі України (про це теж багато вже хто говорить).
    А ця інформація, подана «в стилі» радянської інформації 30-их років ХХ-го сторіччя, коли Сталінські поплічники вишукували «ворогів народу», насправді є ВІДВОЛІКАННЯМ якраз від справжніх проблем, які є в нашій державі та в нашому суспільстві, в т.ч. – від того, що пересічні люди вже зубожіють (молдовани вже з нас сміються), та залякуванням порядних людей. Відповідні органи, працюючи в данному випадку «в стилі» Ягоди, Єжова та Берії, просто «демонструють» свою роботу.
    Ще раз звертаю увагу на справжню проблему, яка стосується не тільки ядерної енергетики, а і безпеки (ядерної, економічної…) нашого та інших народів, а саме:
    На даний час більше 60 % (в зв’язку зі катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
    Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
    Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
    Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
    Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
    Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
    І причина в тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про це.
    Я не боюсь залучення мене до кримінальної відповідальності за ці коментарі тому, що все, що я тут написав, відповідає дійсності та не порушує чинне законодавство України. Ті, хто має відповідні совість, розум і знання, погодяться зі мною. Любий суд, якщо він, звичайно, буде правовий і справедливий, підтримає мене не осуджуючи. А якщо не наш, то Європейський. А усіляких маргіналів та люмпенів я вже давно не боюся.

  • Макнуть ее в реактор разок. Для просветления.

  • Чому ми живемо на Україні так погано (рівень життя вже найнижчий в Європі), тому що загальна кількість бовдурів (можна було б застосувати і інше слово, більш влучніше) вже перевищила «критичну масу / кількість» (майже аналогія з теорією незворотної ланцюгової реакції). І це добре (наглядно) видно з коментарів до цього посту. Невігласам (які не знають української поетичної класики, але строять із себе патріотів) щодо словосполучення «на Україні» – Т.Г. Шевченко в своєму славнозвісному «Заповіті» написав саме так: «…на Вкраїні милій…».
   Я не знаю за що конкретно цю жінку обвинувачують, але тверджу наступне:
   1. Ця влада (і президент, і Верховна Рада) прийшла до влади зі значними та принциповими порущеннями норм і положень Конституції України (псевдопатріоти, вивчіть хоча б основний закон України). Відповідно, і всі інші посадові особи або органи усіх гілок державної влади чи місцевого самоврядування, призначення яких на посаду або призначення виборів яких залежало від рішень наведених вище осіб / органів, теж є незаконними. В державі панує правовий нігілізм і, відповідно, правовий вакуум, а влада, по-суті, була узурпована.
   2. Висловлювання згаданої в цьому повідомленні особи (якщо вони дійсно були такими, бо я не чув і не читав) щодо того, «що це українська влада розв’язала війну на сході» (цитую дане повідомлення), я вважаю доречним, і сам думаю, що саме «майданні псевдопатріоти» та «післямайданна» своїми діями спровокували відділення Криму та криваві події на сході України. Доречі, це вже зрозуміли багато людей і у нас на Хмельниччині (послухайте, про що розмовляють на вулицях, зупинках та в транспорті). Крім вказаного, їх дії майже призвели до економічної загибелі України (про це вже багато хто говорить).
   А ця інформація «в стилі» радянської інформації 30-их років ХХ-го сторіччя, коли Сталінські поплічники вишукували «ворогів народу», є ВІДВОЛІКАННЯМ якраз від справжніх проблем, які є в нашій державі та в нашому суспільстві, в т.ч. – від того, що пересічні люди вже зубожіють (молдовани вже з нас сміються). Відповідні органи, працюючи в данному випадку «в стилі» Ягоди, Єжова та Берії, просто «демонструють» свою роботу.
   Ще раз звертаю увагу на справжню проблему, яка стосується не тільки ядерної енергетики, а і безпеки нашого та інших народів, а саме:
   На даний час більше 60 % (в зв’язку зі катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
   Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
   Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
   Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
   Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
   Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
   І причина в тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про це.
   Я не боюсь залучення мене до кримінальної відповідальності за ці коментар тому, що все, що я тут написав, відповідає дійсності та не порушує чинне законодавство України. Ті, хто має відповідні совість, розум і знання погодяться зі мною. Любий суд, якщо він, звичайно буде правовий і справедливий, підтримає (не осуджуючи) мене. А якщо не наш, то Європейський. А усіляких люмпенів я вже давно не боюся.

 2. на звільнення: – ” однозначна, однозначна!”

 3. НГП – портал вільних людей, але не для таких як В.Путенко. Ці пасквілі треба адресувати в Київ для Порошенка, Гройсмана та їм подібних. Коменти треба писати дотепні та конкретні.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.