Славутчани просять уряд аргументувати продовження строків експлуатації першого енергоблоку ХАЕС

Славутчани просять уряд роз’яснити ситуацію з продовженням терміну експлуатації першого енергоблоку ХАЕС. Про це повідомляє Славутська міська рада.

Міський голова Славути Василь Сидор звернувся до прем’єра  з проханням надати окремі документи і пояснення з цього питання. Насамперед це стосується нормативних документів, які регламентують подовження експлуатації енергоблоку та техніко-економічні обґрунтування разом з екологічною експертизою.

11

22

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. З того, що відсутні коментарі, на це та інші такі повідомлення, видно, що це питання мало кого цікавить, і це один із чинників того, що воно не вірішується. Але все таки конче необхідно знати і зрозуміти наступне:
  1. На даний час більше 60 % (в зв’язку зі катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  2. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  3. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  4. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
  І причина в тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про це.

 2. Все сводится к тому, что денег нет, а свет нужен. Так что держитесь.

  • А ви, Жора, що нетутешній, і вас це не стосується?
   Ви шуткуєте і, бачу, так і не зрозуміли, що не в грошах справа, а у відсутності можновладців (та і звичайних людей теж), які б розуміли проблему і хотіли б щось вирішити на користь народу і державі, а не тільки собі коханому (це і більшість звичайних людей стосується). Всі ж за кордон не втечуть.

   • А когда хоть один кацман , что-то решал для народа?

   • десь приблизно рік тому журналісти цікавилися темою Хмельницької АЕС …надсилали запити в різні інстанції та громадські ради….але відповідей ні від голови громадської ради та голови ОДА так і не отримали …тоді планувалося маневрування потужностями АЕС..зараз–продовження терміну експлуатації….також не краще!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.