Учасники форуму аграріїв у Хмельницькому: ні – ринку землі та хочуть з’їзду з Порошенком

Учасники національного форуму аграріїв, який відбувся 7 лютого у Хмельницькому, ухвалили п’ять вимог до центральної влади.

Про це зазначено у рішенні, яке потрапило до “Незалежного громадського порталу”.

Вони наполягають на проведенні Всеукраїнського з’їзду аграріїв за участю Президента Петра Порошенка та Голови Верховної Ради Андрія Парубія, на якому мають намір обговорити питання подальшої долі української землі. До цього заходу аграрії закликають уряд утриматися від внесення законопроектів про обіг земель.

Крім цього, учасники форуму просять Мінагропрод і Академію Наук України провести інвентаризацію земель, що відносяться до їхніх сфер управління та здійснити паювання цих земель.

1

2

Разом з тим, приступній на Форумі Міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий обережно відреагував на пропозицію щодо організації з’їзду аграріїв, наголосивши, що цю тему можуть використати для піару ряд політичних сил.

Також Міністр АПК наголосив, що наразі у Верховній Раді відсутній урядовий законопроект щодо впровадження ринку землі.

“Ані міністерство, ані уряд не вносили до парламенту жодного законопроекту щодо обігу земель.. Законопроекти депутатів Мушака і Корнацького нічого спільного не мають з позицією уряду по земельному питанню. Тому, коли кажуть, що влада запропонувала продавати землю – це брехня”, – заявив він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. цікава позиція міністра: і я не я і хата не моя. Привіз людину з держкадастру , директотра інституту землі, які півчаса розказували, що продаж неминуча. Міністр хоче пробігти між крапельок дощу , і людям підіграти і Гройсману з Петею .

 2. Сценарій 1:
  Не проголосують за продаж землі…. тоді ні Європа ні Америка не дадуть ні копійки. Потім інфляція і майдан…

  сценарій 2:
  Проголосують за продаж землі, і економіка за максимум пів року зашкалить перенасищенням гривні на ринку, а далі інфляція доляр по 50 і майдан..

 3. Запомните, пока эта “братва” будет у власти – рынка земли не будет!
  в нашем крае заинтересованы не снимать мораторий на продажу большие агрохолдинги в т.ч.:
  пока Лабазюки, Гереги и др. агромагнаты будут за копейки у людей арендовать паи по 3-5 % от норм. грош оценки земли ( Законом передбачено от 3-12%), истощать её ХЗЗР, не соблюдать проэкты сивозмин.. издеваться на родючим шаром грунта….
  вытянут всё с той земли, а потом тем людям вернут не землю, а пустышку, что и продавать будет нечего… не земля – а тырса будет(((((
  побольше подсолнуха, рапса, сои, кукурузы… и привет – истощённый грунт
  эх…(((
  не дадут они людям распорядиться своей землёй – ну не дадут..
  а всё остальное – ля ля(((( популизм не более

  • Их спрашивать некто не будет. По моему тут есть заинтересованность очень крупных и совсем другого уровня игроков, для которых гереги и собирают землю. Продать им с маржой.

 4. Згоден і з Евою, і з Анонімним, який їй відповів (в мене теж такі міркування). Нажаль, іншого виходу, як створити у нас т.з. “ринок землі” сільськогосподарського призначення. Назад, вже вороття немає. Тільки, будь-ласка, трошки “грамотніше” та послідовніше пишіть,тоді і всім буде зрозуміло.
  Хоча є на “цивілізованому заході” і таке – Моя родичка в Естонії з 1963-го року до 2013-го року (тобто, ще 13 років після здобуття Естонією незалежності) пропрацювала в колгоспі, який не розпався після 1991 року і існує дотепер, а родичка дотепер отримує девіденти, хоча весь час працювала в колгоспному медпункті (теж існує дотепер). Цей колгосп знаходиться на західному березі Чудського озера недалеко від м. Тарту. Проживають там православні старовіри (вони звикли жити общиною), які переселилися туди ще до Петра І-го.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.