НСЖУ: влада не роздержавлює хмельницьку районку, бо боїться втратити

Відсутність бізнес-плану та чітких дій щодо подальшої долі газети – через такі причини було відхилено звернення газети Хмельницької райради і РДА «Прибузька Зоря» на роздержавлення.

Такі пояснення Національній спілці журналістів України надав голова райради Юрій Мельник.

“Заяву на вихід редакції газети із співзасновників депутати районної ради відхилили за причини відсутності бізнес-плану та чітких дій щодо подальшої долі газети. На думку депутатів, газета без державного фінансування не втримається і збанкрутує. А втратити єдину районну газету ми не можемо. Наразі оголошено конкурс на посаду головного редактора, за відсутності якого не може бути мови про перетворення газети у відповідний суб’єкт господарювання”, – вважає посадовець.

Водночас трудовий колектив редакції газети «Прибузька зоря» порушив клопотання щодо включення до всеукраїнського Антирейтингу Національної спілки журналістів України «Вороги реформування преси» голови Хмельницької районної ради Юрія Мельника, голови профільної постійної комісії районної ради, яка забезпечує зв’язки зі ЗМІ Петра Хохуна, заступника голови районної ради Максима Ізбінського (голосував проти підтримки пропозиції трудового колективу про спосіб реформування та реформування у другому етапі відповідно до пропозиції трудового колективу редакції, закріпленої у протоколі загальних зборів від 24 березня 2016 року).

За словами колишнього головного редактора “Прибузької зорі” Михайла Цимбалюка, районній раді не вигідно мати «гострослівного і неупередженого керівника редакції, який робитиме цікаву для читачів газету, що критикуватиме представників влади».

“Попри те, що Закон про реформування вже в дії, пропозицію про роздержавлення нашої газети голова районної ради Юрій Мельник відхилив, спираючись на рішення депутатів районної ради”, – додав він.

Як писав НГП, на роздержавлення зголосилося 13 друкованих засобів масової інформації Хмельницької області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.