Екс-начальник Волочиського відділення поліції, якого “органи” списали по атестації, відновився на посаді

Колишній начальник Волочиського відділення поліції Теофіпольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області подіполковник поліції Віталій Козярук виграв судову справу і поновився на раніше займаній посаді.

Таке рішення 7 вересня ухвалив Хмельницький окружний адміністративний суд.

Поліцейський оскаржив наказ т.в.о. начальника ГУНП в Хмельницькій області М.О.Семенишина від 15 лютого 2016 року №16 с “По особовому складу” в частині звільнення зі служби в поліції на підставі п.5 ч.1 ст.77 Закону України “Про національну поліцію” через службову невідповідність.

У процесі розгляду спору суд не встановив наявності жодної з підстав, зазначених у частині 2 статті 57 Закону для призначення та проведення атестації Козярука, переведеного на службу в поліцію, відповідно до пункту 9 розділу ХІ (Прикінцеві та перехідні положення) Закону.

Також суду не були надані докази того, що проти позивача вирішувалося питання про призначення на вищу посаду, про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність чи питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, які, відповідно до Закону та Інструкції, є виключними підставами для атестування.

“Тому, суд вважає, що підстав для атестування Віталія Козярука, відповідно до наказу від 12 січня 2016 року №9, не було”, – зазначено в постанові.

Крім цього, у ході досліджень було виявлено, що протокол засідання атестаційної комісії №2 ГУНП у Хмельницькій області ОП №15.00002211.0016270 від 26 січня 2016 року, всупереч вимогам  пунктів 11, 15,  20 розділу IV Інструкції, не містить відомостей про результати розгляду та обговорення комісією всіх матеріалів, зібраних на позивача. Зокрема, не відображений хід проведення співбесіди з позивачем, зміст питань, які ставилися позивачу, та відповіді на них, відсутнє посилання на матеріали, на підставі яких прийняте зазначене рішення. Протокол містить лише результати голосування та висновок (“4 – займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність”).

“Зазначивши в додатках до протоколів підставами прийняття рішення про невідповідність позивача займаній посаді (“не відповідає професійним якостям, приховує інформацію”, “атестуємий продемонстрував неналежний рівень теоретичних знань законодавства, у членів комісії виникли обґрунтовані сумніви у чесності кандидата, не продемонстрував, морально-ділових якостей, непрозорі мотиви для подальшої служби в поліції”), атестаційна та апеляційна атестаційна комісії не зазначили мотиви прийняття саме такого рішення, не вказали, з яких підстав членами комісій не були взяті до уваги результати тестування позивача на знання законодавчої бази та на загальні здібності і навички, яким критеріям, визначеним пунктом 16 розділу IV зазначеної Інструкції, не відповідає поліцейський Козярук”, – говориться у рішенні суду.

Окремо, Феміда зобов’язала Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області нарахувати та виплатити Віталію Козяруку середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу за період  з 15 лютого  2016 року до 7 вересня 2016 року включно.

Разом з тим, ця постанова Хмельницького окружного адміністративного суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її отримання.

Як писав НГП, колишній командир взводу роти ДПС Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та інспектор дорожньо-патрульної служби Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, звільнені по атестації, виграли суди.

Довідка НГП. За результатами атестації і відповідно до статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», цього року з органів поліції Хмельниччини було звільнено 300 правоохоронців.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. ветеранов в строй, пусть покажут как надо работать. Молодцы.

  2. Семенишина у відставку. На сході війна а вони збирають з людей нас пенсіонерів гроші допомоги АТО. Де справедливість. Де совість.

  3. а це так атестаційна комісія в складі Скоробогатого, його коханки Малиновской та інших сволочей за $2000 старалась, Козярук не дав им, вот вони його і звільнили

  4. Цих крадіїв гнати подалі потрібно!!!

  5. Пан Семенишин дискретував вже себе так що далі нікуди!
    Ганьба йому!
    Таким не місце займати важливі для громади посади!!

  6. Звільняти та не допускати більше до посад потрібно всіх цих злодіїв та вимагателей. У нормальних людей здирають кошти. Позор та зневага до таких.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.