На 4 вересня при в’їздах на територію Хмельницької області працівники ГУ Держпродспоживслужба, ДСНС та Нацполіції розгорнули 14 постів (наметів, автомобільної техніки) санітарного контролю та спеціальної обробки у 11 районах області.
Про це у “Фейсбуці” написав губернатор Олександр Корнійчук.
“Це здійснено для того, щоб не допустити поширення африканської чуми свиней в області, адже протягом останнього місяця зареєстровані випадки АЧС у сусідніх областях з Хмельниччиною”, – сказав він.
За його даними, всі пости забезпечені дизбар’єрами, на яких організовано чергування.
“Загальна обробка техніки здійснюється представниками ветеринарної служби в районах шляхом проїзду техніки по створених із тирси та змочених спецрозчином дизбар’єрам. Також проводиться вибіркова обробка техніки за допомогою ручних оприскувачів. Контролюється переміщення тваринницької продукції та живої худоби”, – наголосив очільник області.
Як писав НГП, в підсобному господарстві одного з жителів села Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області з 3 до 10 травня 2016 року загинуло 7 із 14 свиней, про що він повідомив у районну службу ветеринарної медицини. Діагноз АЧС було встановлено за результатами лабораторного дослідження тканин загиблих тварин.
Через спалах вірусу АЧС на забій у примусовому поряду відправлено 151 свиню з господарств населення.
Довідково. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.