На Дунаєвеччині зафіксований спалах африканської чуми свиней

У Хмельницькій області (с. Гірчична, Дунаєвецький район) зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, з 3 травня до 10 травня 2016 в особистому підсобному господарстві громадянина N зареєстровано загибель 7 із 14 голів свиней. Про загибель свиней власник повідомив районну службу ветеринарної медицини 10 травня.

При дослідженні відібраних від 4 голів свиней проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ)

11 травня встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 002882 п.м./16). Того ж дня з метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дунаєвецькій райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Як повідомив НГП заступник голови Хмельницької облдержадміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко, сьогодні працівники ветслужби організували обхід домогосподарств у 3-кілометровій зоні від місця виявлення збудника.

“За попередньою інформацією, збудника африканської чуми свиней могли завести родичі господаря, в якого загинули свині. До речі, він передається через продукти. Наразі ця інформація перевіряється”, – сказав високопосадовець.

Кальніченко додав, що спалах АЧС визнаний надзвичайною ситуацією об’єктового рівня.

Довідково. Крім вказаного випадку, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 8 випадків АЧС, у тому числі в Полтавській (3 випадки), Одеській (3), Житомирській (1) та Кіровоградській (1) областях. Станом на 11.05.2016 залишилося 2 неблагополучних пункти по АЧС в Одеській та Київській (випадок у 2015 році) областях. До цього часу випадків АЧС на території Хмельницької області не реєструвалося.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.