Екологи б’ють на сполох – річка Південний Буг у межах міста Хмельницького суттєво забруднена

За результати лабораторних досліджень, проведених департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, наявність значного забруднення вод річки Південний Буг у межах міста Хмельницького шкідливими речовинами, які перевищують гранично допустимі нормативи і мають імовірне походження від виробництва та комунальних стоків.

Така інформація з’явилася на сайті облдержадміністрації.

Вода у річці Південний Буг забруднена органічними сполуками. Високі показники БСКп пояснюються впливом забруднюючих речовин, які потрапляють у водні об’єкти із стічними водами підприємств та впливом органічних сполук природного походження. Значення БСКп становлять від 3,1 – 10,2 мгО2/дм3 (ГДК = 3,0 мгO2/дм3). Найвище значення спостерігалося в лютому місяці цього року у створі розташованому в села Копистин.

Разом з цим, у січні-жовтні спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення вмісту азоту амонійного, фосфору загального, заліза загального, міді, нітритів, марганцю, фенолів та хрому.

Також у пробах, відібраних в Південному Бузі, спостерігались найвищі значення концентрацій по вмісту фосфору, нітритів, фенолів та хрому для водойм рибогосподарського.

Як писав НГП, у березні цього року обласна санепідемслужба фіксувала забруднення річки Південний Буг важкими металами.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.