Південний Буг забруднений не тільки з різних джерел, а й важким металом – СЕС

На координаційній нараді у заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка обговорювали джерела забруднення ріки Південний Буг та можливі способи їх ліквідації.

Санепідем служба відбирала проби води з Південного Бугу в чотирьох різних місцях. Загрозливим є те, що якщо біля села Олешин (Хмельницький район) вода порівняно чиста, то вже біля міського пляжу та на місці впадання річки Плоски в Південний Буг у ній були знайдені патогенні мікроорганізми, зокрема сальмонела.

Спеціалісти СЕС припускають, що забруднення цим мікроорганізмом могло відбутись через несанкціоновані скиди стоків у річку Плоску з приватного сектору. Сальмонела не береться з ґрунту, вона живе або в людині або в тварині.

Річка Південний Буг. Фото Афіни Черкезової, НГП.

Річка Південний Буг. Фото Афіни Черкезової, НГП.

Також спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби наголосили, що зараз ріка не може використовуватись як об’єкт відпочинку, її стан загрозливий. Ліквідувати це забруднення річка зможе поступово. У цьому допоможуть рясні весняні опади.

Окрім патогенних мікроорганізмів, у воді з Південного Бугу спеціалісти також зауважили зростання вмісту кадмію.

“Остання тенденція у дослідженнях проб води – збільшення вмісту кадмію. Це важкий метал, що має здатність осідати в організмі людини і викликає багато хронічних захворювань, що проявлятимуться впродовж років. Найбільший вміст кадмію у відборах річкової води по вулиці Західній Окружній, проте сальмонели і різних палочок там немає”, – заявив керівник Хмельницького міського та районного управління державної санатарної служби Олег Балашов.

Відповідаючи на запитання, звідки міг взятись кадмій у Південному Бузі, Олег Балашов зазначив, що він кадмій є одним з продуктів фосфорних добрив, що використовуються при вирощуванні цукрового буряку.

Наразі для очищення річки триває природня промивка русла. Воду у хмельницькому водосховищі спустять до рівня 1,2 метри та знову наберуть. Загалом буде скинуто 900 тисяч кубометрів води.

Для того щоб провести остаточну перевірку, яка дозволить впевнено назвати не лише підозрюваних у забрудненні ріки, а й винних необхідно отримати дозвіл у Кабінеті Міністрів.

Відповідний лист голова Хмельницької області Михайло Загородний власноруч відвезе до столиці у суботу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 16

 1. Що влада за останні 10-15 років зробила для розвитку каналізаційних систем міста!? Майже до усієї дощової-ливневої каналізації, та що прямотоком тече у Південний Буг, масово самовільно підключені зливові каналізації побутових стоків! Якщо терміново не прийняти міську програму по розвитку каналізаційних мереж міста – річка перетвориться в великий муловий майданчик( такий як в районі Лезневського лісу). Те, що розказують байки про Маслосирбазу та Наркевицький завод вважаю лише байками! Про Наркевицький завод це перевірити легче усього – встановити режим забору води для перевірки в районі Залізничного мосту в Дальніх Гречанах! А по маслосирбазі – то не думаю, що при теперішньму зменшенні виробництва вона немає відповідних каналізаційних мереж та споруд! А чому ніхто не говорить про алюмініеву плавильню та ковбасні цехи вище по течії? Чому річка не захищена так званим захисним каналом, що б не попадали тіж дощові стічні води в П.Буг? Дійсно хто може з тих відповідальних осіб знати про ті канали, адже більшість з тих хто мав би контролювати забруднення – ЛЮДИ ПРИЇЖДЖІ та живуть у Хмельницькому 20-25 років! А старожили міста пам’ятають, що повздовж річки від Залізничного мосту в Гречанах до самого Пляжу( вул. Північної де тепер Пожежна станція) були захисні канали від потічків зі сторони Гречан! Питань по захисту річки багато, але хотілось що б вони не залишились БЛА_БЛА_БЛА , потрібно залишити нашим нашадкам річку з чистою водою – такою як наділила нас матінка природа! Не даремно колись люди нарікли її Богом, а ми перетворюємо її в Сатану

 2. А де ж ті захисні канали поділися? Люди позасипали? Нехай назад повернуть. Якісь несвідомі.

  • А де ж ті захисні канали поділися? Люди позасипали? Нехай назад повернуть. Якісь несвідомі.
   1.Щоб люди змогли засипати захисні канали протяжністю майже 4 км, шириною близько 6 м та глибиною біля 2-х, їм потрібно було б орієнтовно засипати 48 тис.м.куб. грунту. що дорівнює близько 9 тис.600 машин гррунту.
   2. А канали ті засипані під час бездумного розширення водосховища і намивом грунту в ті канали!

   Так що обвинувачення людей з Гречан тут абсолютно недоречно!

 3. http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=490&Itemid=41
  Замінено аварійні ділянки каналізаційних колекторів: на вул. Толстого (750,6 тис. грн.); o від вул. Заводської до вул. Шевченка (861,3 тис. грн.) для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Ліквідовано аварії техногенного характеру на збірному вузлі самопливного каналізаційного колектора на ГКНС та на первинних відстійниках КОС-2 (частково профінансовано з обласного бюджету – 550,0 тис. грн.).
  Побудовано каналізаційних мереж – 579 погонних метрів (155,7 тис. грн.) та замінено 920 погонних метрів (678,9 тис. грн.). Побудовані мережі водопроводу та каналізації на загальну суму 1,4 млн. грн. на вулицях: Кооперативній, Вокзальній, Профспілковій, Будьоного, Московській, Філатова, Шевченка (№№ 62-64), Некрасова, Щедріна; у житловому масиві індивідуальної забудови “Катіон”; каналізаційний колектор на вул. Сковороди, обладнані каналізацією житлові будинки на прв. Проскурівського підпілля, 8, вул. Кам’янецькій, 115.
  Запроваджено передовий досвід знезараження питної води – переведено знезараження на всіх діючих водопровідних насосних станціях міста з рідкого хлору на гіпохлорид натрію, що зняло небезпеку на об’єктах водопровідного господарства та навколишнього середовища
  водовідведення: проведено ремонт насосних агрегатів на ГКНС, КНС-1, КНС-2, КНС-8, КНС-• 11, КНС-12, КНС-13, КНС-14, КНС-16; відремонтовано 8 насосних агрегатів на міських очисних спорудах;• проведено заміну аварійних ділянок каналізаційних мереж тощо.•
  За рахунок коштів міського бюджету завершено технічне переоснащення систем міського водозабезпечення на ВНС-7, ВНС-9, що дозволить значно скоротити витрати на електроенергію за рахунок використання нових насосних агрегатів з частотними перетворювачами. Загальна вартість робіт складає 1,0 млн. грн. Очікувана економія електроенергії за рахунок технічного переоснащення ВНС-7 та ВНС-9 складатиме 389,5 тис. кВт/год електроенергії в рік.
  Завершено роботи по будівництву КНС у пров. Гагаріна, 20-Б (730,3 тис. грн.).
  водовідведення: проведено ремонт самопливного каналізаційного колектора на• Старокостянтинівському шосе, 5; проведено капітальний ремонт зовнішньої каналізації в будинку №26 на вул.• Прибузькій; замінено 51 п.м зношених каналізаційних мереж;• відремонтовано та накрито 175 каналізаційних колодязів;• проведено ремонт насосних агрегатів на ГКНС та на 16 КНС;• проведено ремонт обладнання повітродувної насосної станції, первинних і• вторинних відстійників, біофільтрів, напірного трубопроводу на очисних спорудах; проведено ремонт мулопроводу із заміною 108 п.м пошкодженої ділянки;• проведено монтаж насосного агрегату КСФ із встановленням засувок на• повітродувній станції тощо. Придбано насосне обладнання для ГКНС та КОС №2 (3,9 млн. грн.). Розпочато реконструкцію каналізаційної насосної станції з мережами водопроводу та каналізації в мікрорайоні Лезневе (926,7 тис.грн. з обласного бюджету).

 4. Любая качественная работа требует денег и не малых. Надо чтоб было чем наполнять бюджет.

 5. ……Побудовані мережі водопроводу та каналізації на загальну суму 1,4 млн. грн. на вулицях: Кооперативній, Вокзальній….
  1.На Кооперативній – було не нове будівництво, а ремонт існуючої мережі!
  2. На Вокзальній – як би на ній не жив рідний брат колишнього мера ( попереднього перед Мельником) то там до сих пір бі ніхто нічого не зробив!
  3. На Профспілковій, Будьоного, Московській, Філатова – район Лезнево ( бо там -саме там побудувались колишній губернатор Ядуха, та колишній секретар міської ради Лесков)
  4. Якщо дописувач “ДОЩ” такий захисник влади- викладіть будь ласка повний план розбудови каналізаційних мереж міста, якщо таковий є на взагалі, громадськість має право знати! Адже кошти на розвиток міської інфраструктури відраховуються будівельниками в немалих розмірах, а роботи за ці кошти проводяться лише там де живуть люди дуже близькі до влади! Так что, не нужно нас дурить!!!

  • І ще наголошувалось про: розвиток каналізаційних систем міста!? А не латання того що збудоване! Крім того сама статття, як захистити П.Буг ! То б то створити нові каналізаційні мережі (підкреслюю НОВІ) в верхній частині басейну П.Буг в м.Хмельницькому.

  • Витяг зі статті газети Є : -…….
   ЧЕКАЮТЬ НА НОВОСІЛЛЯ ГУБЕРНАТОРА

   Але в нас в запасі була іще одна адреса. За нею ми вирушили знову ж таки до мікрорайону Лезневе. І, як виявилося, недарма. Люди виявилися тут щиріші та відкритіші, та ще й нахваляли свого сусіда-губернатора на всі боки.

   Губернатор тут хоч і ще не мешкає, але, як нам зізналися сусіди, от-от збирається переїхати. Щоправда, дехто нас запевняв, що все-таки тут – помешкання його дочки. Будинок господарів, за нинішніми мірками, скромний: двоповерховий, облицьований червоною цеглою і без усілякої помпезності. Поруч на подвір’ї дерев’яний гостьовий будиночок. Оселя оточена мурованим парканом. «Цей будинок будують вже досить давно, – ділиться з нами сусідка. – Якщо б люди мали великі гроші, то звели б його за рік, а так він його будує вже років зо п’ять. І ще не переселився. Ми дуже раді, що в нас на вулиці Василь Ядуха мешкатиме».

   Мешканці вулиці радіють, що, мабуть, саме завдяки Василю Ядусі тут, нарешті, дорогу почали ремонтувати… І сподіваються, що на новосілля він, як чемний сусід, їх таки запросить.

 6. Забруднення відбулося ще у грудні ( відчувався той самий сморід, що й зараз), а лист ПОВЕЗУТЬ власноруч. ГАНЬБА ТА ПОЗОР. Інкасатора ще й найміть для цього. До речі, так як наші екологи беруть проби в півторашки з мінералки в сюжеті 33 каналу (звичайно де зручніше, щоб туфлі не замастити ), GreenPeace нервово курить в стороні.

 7. ВІнниця та Хмільник з задоволенням п”є “боржомі” з сальмонелами та фекаліями. Жаль тільки ще запах не дістався. От тоді ви побіжите в Київ, а не власноруч повезете.

  • Хмельницькі екологи там “працюють” де грошима пахне. А тут пахне гімном та гемороєм від власників Астарти–наркевицький цукровий. За словами Мищука на раді майдану де була зустріч з губернатором виробництво на заводі виросло за три роки в три рази ,а очисні ще радянських часів. А ще різні свинокомплекси Лабазюка в Чорному острові та Лейві в Грузевицях. Сильні сруть в воду яку пють слабкі.

 8. Хочу відмітити де-які наголоси з даної статті: в середині публікації вказується про (найбільший вміст кадмію у відборах річкової води по вулиці Західній Окружній, проте сальмонели і різних палочок там немає) в тексті статті приводиться інтервью від представника санепідстанції -…“Остання тенденція у дослідженнях проб води – збільшення вмісту кадмію. Це важкий метал, що має здатність осідати в організмі людини і викликає багато хронічних захворювань, що проявлятимуться впродовж років. Найбільший вміст кадмію у відборах річкової води по вулиці Західній Окружній, проте сальмонели і різних палочок там немає”, – заявив керівник Хмельницького міського та районного управління державної санатарної служби Олег Балашов.
  а на початку статті:-…”якщо біля села Олешин (Хмельницький район) вода порівняно чиста, то вже бі ля міського пляжу та на місці впадання річки Плоски в Південний Буг у ній були знайдені патогенні мікроорганізми, зокрема сальмонела” .
  В публікаціях розміщених на даному сайті на тему: забруднення
  П.Бугу – представник екологічної організації Резніков наводив те, що до забруднення призвели викиди Наркевицького цукрозаводу та Хмельницької маслосирбази. А вже аналізуючи висказування представника санстанції вказується, що все таки в верхній частині річки вода набагато чистіша! То хто ж забруднювач? На мій погляд крім міста (загалом) більше ніхто не скидає нечистоти в річку, а саме від територій Гречан та “базарного пятна” в річку Плоску. І ще не полініться йдучи через місток в “Епіцентр” з продуктового ринку (глянути що втікає з труб в річку по правій стороні внизу з ливневої каналізації, та насалодитись “ароматами” з колодязя ливневої каналізації на перехресті вул.Бугська та Проскурівського підпілля, буд№5. Крім того не літом минулого року в районі Перинатального центру чистили невеличкий ставочок і запах води в тому ставку був такий самий, як тепер в річці. Вода з того йде саме в р.Плоску, а ще є такіж потічки від ТУ 8 ( на Львіському шосе) і все це тече через територію ринків в ріку Плоску, а далі в П.Буг. Теперішня беззсніжна зима відкрила всі “клоаки” міста, адже немає достатніх об’ємів атмосферних опадів, щоб розбавити ті стоки.

 9. верніть Симичшина

 10. Вот Наркевичи на сахаре сейчас заработали денег, ажиотаж какой был, да и остальные на мясе тоже неплохо имеют – пускай чистят реку!!! Екологические и епидимиологические службы должны мониторить реку каждодневно! У них есть возможность заставить заводы и фермы строить настоящие очисные. Во всем мире штраф за выброс такой вот гадости в реку больше, чем строительство новых очисных! Поэтому там не выгодно загрязнять среду!

 11. В Летичеве молокозавод серную кислоту сливает прямо в реку Вовк, 500м от Пивденного Бугу, Голова Райрады Довгалюк, голова райдержадминистрации Матлаева, пришли, посмотрели, погрозили пальчиком, взяли по коробке масла, и тишина. Вопрос: нах такая власть?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.