Симчишин 2.0. Мерські стайні

— Це перший серйозний об’єкт, який ми зупинили (йшлося про будівництво ТРЦ “Квартал” на Кам’янецькій, 17 — авт). Це було моєю принциповою позицією на посаді виконувача обов’язків міського голови, — розповідав про зроблене провладний кандидат в мери Хмельницького Костянтин Чернилевський.

— … Костянтине Івановичу, так будують, будують сьогодні по повній програмі, — підстібнув конкурент-свободівець Олександр Симчишин.

— Але вони не здадуть (в експлуатацію — авт.), — не довго думаючи, парирував Чернилевський.

Цей діалог у форматі теледебатів відбувся за тиждень до другого туру виборів. А 15 листопада все пішло шкереберть для в.о мера і секретаря міської ради. Хмельничани вирішили не “вводити в експлуатацію” тимчасового мера і підтримали члена ВО “Свобода” і екс-першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Олександра Симчишина. У приблизно рівній конкурентній боротьбі діюча влада поступилася минулій владі.

За попередніми даними обох штабів кандидатів у мери (дані на ніч 15 листопада — авт.), перемогу одержує Симчишин з відривом майже 20 відсотків від Чернилевського. Це непоганий приріст голосів порівняно з першим туром, де їх розділяло лише 0,6%. Який секрет успіху криється за цим, запитають наші читачі?

Фото з "Фейсбуку" Симчишина

Фото з “Фейсбуку” Симчишина

Симчишин поспішив завірити НГП, що вони діяли перевіреним способом, мовляв, пішли до людей і говорили правду. Таке формулювання речень нагадує постановки від політтехнологів, які, до речі, близько працювали з Олександром Сергійовичем. Як би це дико не звучало, але перемогу “свободівцю” приніс сам Чернилевський і чинна влада в особі Президента.

За неповний рік “мерства” пан Чернилевський оголосив війну кому тільки міг, крім свого оточення. Десь його дії вимагали жорстокої і миттєвої реакції, десь вони були запізнілими або передчасними. Під час буцань з перевізниками вдалося вибити з мерської гонки одразу двох Сергіїв, яким пророкували мерське крісло. Проте до сьогодні залишається відкритим питання вартості проїзду у громадському транспорті.

Важче прийшлося вказувати на місце фірмам-забудовникам, які мають стале лобі серед депутатського корпусу міської ради. Показове протистояння за 67 соток у центрі Хмельницького, де зафіксовані порушення містобудівних умов, виллялося у результати голосування на виборчих дільницях. Зацікавлені особи і їхні працівники, підтримуючи Симчишина, голосували проти Чернилевського. Цікаво, яку позицію з цього питання займе новообраний мер, на якого, очевидно, будівельники покладають багато сподівань?

“Бажаю Олександру Сергійовичу їх “додушити”, — по закриттю виборчих дільниць, дав пораду Чернилевський.

Політична тріщина також зіграла злий жарт з Чернилевським. Адже побиті горшки з першими особами міської “Батьківщини” Левом Бірюком і Олегом Лукашуком були початком кінця для в.о мера. Зшитий альянс на центральному рівні між ВО “Батьківщина” і ВО “Свобода”, які домовилися про взаємну підтримку у других турах мерських виборів та координацію дій у новообраних місцевих радах, більш викристалізував спільного ворога.

Щодо президентського “вкладу” у результати ВО “Свобода” на місцевих рівнях і, зокрема, у Хмельницького, не треба багато говорити. Факти, а точніше, поведінка силовиків, які ототожнюються з центральною владою, після протестів “свободівців” біля парламенту 30 серпня ц.р. у більшості випадків викликає не сприйняття і зворотну реакцію людей. Чомусь до уваги не беруться сучасні прикладу з історії, коли народ жаліє слабших.

…З приходом Симчишина до хмельницької мерії обов’язково будуть кадрові переміни. Це добре розуміють ті, хто по той бік “барикади”. Нас більше цікавить, наскільки меру зі “Свободи” вистачить політичної волі побороти корупційного спрута, якого депутати-“свободівці”, у тому числі й Симчишин, сікли і копали останні п’ять років. У противному випадку вагоме слово за нього скаже вулиця, партію якої називає себе “Свобода”.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 20

 1. Що ж, маємо мера,знову не хмельничанина. Мера, якого обрали бабусі, дідусі, люмпен. Прогноз, через пів року буде повний бойкот.

 2. Пропало місто.. все поділять знову…. неугодних позвільняють.. податки та збори усі можливі піднімуть, буде безліч базікання, прес-конференцій, справ ніяких. І все під гімн України, у вищаванках. А бардаку все більше буде…. Сумно.

 3. ничего не пропало пока что…
  всё ещё впереди!!! не так всё просто , всё намного сложнее!!

 4. олександр сергійович мудра та порядна людина,все буде добре,слава україні,

 5. Я не розумію чому така думка, що Симчишина обрали бабусі. Як на мене навпаки за нього проголосувала в основному молодь, яка хоче змін, а не дивитись на стабільність.

 6. Ну, чому, коли будуються нові об’єкти в місті всі обурюються чи то від заздрощів, чи то ще від чогось! Хай собі будують, ну кому воно заважатеме!!!??? Дітей не має куди в місті водити! Ні, краще хай болото, розруха, паркан нещасний і ялинки неліцензовані під Новий рік!

 7. Хмельничане сами не поняли что слили город “Свободе”. Рулить будет не Сымчишен, а Тягныбок, которому пофиг Хмельницкий. Город станет “дойной коровой” для “Свободы”. Всё начатое Чернилевским так и останется начатым (( За наш счёт “Свобода” будет набивать свои карманы и тратить деньги на дестабилизацию ситуации в стране. Печально.

 8. Ватніку Борису: не хвилюйся недоумку! Твої ригіАнали у Хмельницьку сидітимуть нижче плінтусу й дуже тихенько! Тепер це територія націоналістів де влада належатиме у першу чергу українцям тому не пащекуй! “Свобода” наведе лад в Україні й з кожним роком дедалі більше українських міст будуть під контролем націоналістів! Вчора це був Тернопіль а сьогодні це ще й Хмельницький та Івано – Франківськ!

 9. свобода , прежде всего , своей победой в хмельницком ударила по азиатам – т.е. жидам , сосущим кровь из Украины . И чернилевский – один из них .

  • так таки так, “демократи”, як завжди в усьому бачать винних інших, а не себе… а національна нетерпимість – основний признак “демократії” до якої ми йдемо…

 10. У меня сосед – чистейшая жидовская морда – некий Василишин , при этом он еще и начмед города и главное , все знают , что взяточник и негодяй . Так вот , при Чернилевском этот азиат продолжал бы воровать , нехристь не украинская ….Надеюсь , что сейчас все изменится .

 11. Коли Олександра Симчишина офіційно оголосять мером – це буде початком позитивних змін в місті.
  Наше місто демографічно непросте – багато ментально чужих мешканців, що не сприйняли не тільки Майдану, а й України, і для яких босяк-фашист Путін є “визволителем з націоналістичного ярма”.
  Ось такі космополіти та 5-та колона з ОпоБлоку та комунгопу і починають злісно шипіти, коли до влади приходить політик європейської орієнтації, яка вже сама по собі передбачає боротьбу з корупцією та підвищення як соціальних, так і національно-культурних стандартів.
  Мене особисто не влаштовує “русский мир” Хмельницької ТРК, що реставрується щоденно в трансляції російської попси навіть тих співаків, що схвалили анексію Криму та тішаться фашизацією Росії.
  І я сподіваюся, що Олександр Симчишин буде тримати в полі зорі ВСІ проблеми, що класифікуються як державницькі і цивілізаційні.
  А громада міста стане йому підмогою в цьому.

  Пане Олександре, успіхів Вам саме в такому напрямку Вашої майбутньої роботи на посаді мера!

 12. давайте не будемо нічого писати. Симчишин набрав 42 тисячі. 61%.
  це вибір Хмельницького. не треба писати дурниці, не треба критикувати. Симчишину буде дуже важко.
  Він людина нових поглядів і йому з старою системою буде дуже важко, але я вірю він зможе.
  А ми всі повинні підтримати і допомогти.

 13. Щось я не пригадую за добрі справи Сімчишена поки він працював в ОДА

 14. Було чи не було,яка вже різниця.Олександр мер,наш мер,тому ми повинні вірити і довіряти,самі його обрали.Одне правда,чиста правда,що потрібні суттєві зміни,особливо кадрові призначення.В освіту,здоровя,культуру і соцзахист нормальних людей,фахівців вистачає,бо ці наглі,а подекуди жирні морди,які ведуть аморальний образ життя повинні піти самі,або їх має попросити мер.А буде всіх слухати,буде біда.Василишин і Тарчевський вже говорять,що не бояться Симчичишина,бо вони разом були депутатами.Хибна думка,мені кажеться,що першим ділом зміни,а потім робота.Успіхів,бо це кубло набагато гірше,ніж в області,там чомусь керівники порядніші,хоча й не без гріха.

 15. є така приказка “після бійки кулаками не махають” так шо поживем побачим як воно буде )

 16. Зрозуміло,що люди хвилюються,але є такі,як Василишин,Олійник і Тарчевський,які не знають що робити в своїй сфері.Їх ніколи немає,а вони собі і в вус не дують,Потрібні зміни,і серйозні,формування команди це найважливіший фактор сьогодення.Не йдіть на поводу у цих горе-керівників,які набридли навіть своїм підлеглим.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.