На Хмельниччині триває підготовка до ліквідації сільрад, які ввійшли до складу об’єднаних тергромад

На Хмельниччині відбулися перші сесії в трьох об’єднаних територіальних громадах і паралельно розпочатий процес ліквідації сільрад, які ввійшли до складу тергромад.

Про це НГП повідомив керівник Хмельницького офісу реформ Сергій Яцковський.

“У деяких об’єднаних тергромад відбулися перші сесії. Вони їх навмисно не закривали, оскільки необхідно прийняти ряд юридичних документів. Насамперед треба правильно оформити рішення про ліквідацію сільських рад, які ввійшли до складу громад; створити ліквідаційні комісії. І тільки потім новостворені теродиниці матимуть право подавати документи на реєстрацію”, – пояснив він.

За його словами, головами ліквідаційних комісій автоматично стають керівники сільських/селищних рад. Вони також одержують статус виконувачів обов’язків старостів до моменту поки не будуть оголошені вибори старостів.

Водночас Яцковський запевнив, що процес фінансування програм і робіт сільськими радами, які припиняють існування, діятиме до кінця поточного року. Це передбачено бюджетним розписом на 2015 рік.

“Сьогодні гострим стоїть питання відкриття в об’єднаних тергромадах Центрів надання адмінпослуг. До речі, німецький фонд GIZ оголосив конкурс на 10 найкращих пропозицій від громад. Іноземні інвестори готові профінансувати повністю роботи, починаючи ремонтом приміщень і закінчуючи придбанням обладнання в ЦНАПи. Тому громадам Хмельниччини варто скористатися цим шансом і підготувати відповідні заявки на конкурс”, – сказав керівник Хмельницького офісу реформ.

Як писав НГП, Центральна виборча комісія оголосила результати голосування в 22 об’єднаних міський, селищних і сільських територіальних громадах Хмельниччини.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Таке враження що все зроблене поспіхом , однозначно зроблено херню … Як завжди нічого не продумано , та без плану дій..

 2. Ну як завжди одних кинуть, другим попаде якась костомашка! А людям від цього краще не буде. Все робиться через оте місце! Оголошено конкурс на 10 громад_ а що інші хужі? Для чого ви пан яцько брихали людям що обеднуйтесь то буде вам 100 % краще!
  і не громадам хмельничини варто скористатися цим шансом ! А вам яцьковський потрібно відповідати за свої слова і роботу ,а якщо не можете то заява на звільнення з позором! А воно так і буде!
  ОСЬ ОДНЕ НЕ МОЖУ ЗРОЗУМІТИ! 10 громад отримають цнапи якщо дадуть гроші і напишуть проект, а для 12 громад дуля з маком? а там що хужі люди? Чи може там в деяких радах вам відкат не пройде бо справедливий сільський голова?
  Ви хоть розумієте що ви пишете? Ви просто знущаєтесь над тими людьми що вам повірили.

 3. німецький фонд GIZ оголосив конкурс на 10 найкращих пропозицій від громад. Василь ну хоч тут прочитай. Або напиши німцям , що вони беруть. Ну показали тобі в селі дулю на виборах люди то ти роби висновки, а не ядом плюйся. А ще в разі відкриття в об’єднаних громадах ЦНАПів пенсійний фонд готовий там садити своїх представників і людям не треба буде їздити в райцентр . А ще громади отримають прямі відносини з мінфіном і ні райрада ні облрада до їхніх коштів не матимуть праваю

 4. Яцковського хочеться запросити в глухе село яке 60 км від райцентру і ще більше до обласного, нехай поживе там пару місяців поїздить за свої кровні за довідками – а потім стане експертом з реформи….. Цікаво після цього як заспіває…..
  Хочеться пояснити “горе” реформатору що до пенсійного фонду жителі сіл звертаються вкрай рідко – ну максимум 2 рази на рік і то при потребі. Буде там той представник чи не буде яка різниця. Прикро що головний спеціаліст по адмін реформі не володіє навіть елементарними знаннями житедіяльності сіл області та пише “венігрет” за то отримає заробітної плати в десятки раз більше за простого робітника. Таку бодай важливу, важку, чорну, роботу виконує. І все знає на перед як воно буде!
  Не повірить тобі пан яцьковський простий люд, бо постійно із цих реформ нічого доброго не виходило. І ці твої речення про майбутне “гарне” життя не про-канають, бо завжди знайдуться в два а той у три рази розумніші люди, які тобі скажуть “так” що ти навіть і не подумаєш…
  А про майбутні великі гроші смішно слухати – тобто їх зараз не має, а як пройде реформа то будуть?? Цікаво звідки вони візьмуться…???
  Удачі тобі пан……!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.