(Не)ощадливі кандидати і партії – хто і скільки витратив на вибори у Хмельницькому

Виборчі перегони на місцевих виборах практично добігли кінця. Доба до голосування в Україні традиційно вважається Днем тишою – це означає, що з вулиць комунальники повинні прибрати всю зовнішню політичну рекламу, а з екранів – сама собою має зникнути політична реклама.

Наша редакційна команда пропонує поважній читацькій аудиторії також перевести дух від нагромадженої політичної агітації та проаналізувати звіти виборчих фондів кандидатів на посаду міського голови Хмельницького і політичних сил, котрі хочуть отримати представницький мандат у міській раді.

Для себе робимо проміжний висновок: майбутні мери особливо не шкодували грошей на виготовлення агітаційної друкованої прокудції і полюбляли “крутитися” на ТВ і радіо. Загалом, звіти про використання коштів до міської виборчої комісії надали 8 із 14 зараєстрованих кандидатів.

У трійку неощадливих ввійшло троє кандидатів в мери: висуванець БПП “Солідарність” Сергій Мандзій, який показав, що витратив на перший тур виборівс 344 тис. грн; кандидат від “Самопомічі” Юрій Самолюк – 300 тис. грн; самовисуванець і в.о мера Костянтин Чернилевський – 282 тис. 25 грн. Примітно, що Костянтин Чернилевський залучив до свої виборчої кампанії добровільні всески фізичних осіб на суму 251 тис. 25 грн.

M

M2

M3

Samol

Samol2

Samol3

Samol4

CHERN

CHERN2

CHERN3

L

L2

L3

N

N2

N3

P

P2

P3

S

S2

S3

Оригінальністю відзначився самовисуванець Микола Кулик, який від руки написав листа комісії, що не користувався виборчим фондом.

K

Тепер щодо партій. 9 із 19 партій, котрі йдуть до Хмельницької міської ради, надали звіти фінансування кампанії за рахунок виборчих фондів. Увагу привернула сила “Рідне місто”, яка, демонструючи нулі, зайвий раз говорить про технічну роль на цих перегонах.

RIDNE

RIDNE2

BAT

BAT2

BPP

BPP2

ETS

ETS2

GP

G2P

NK

NK2

PORUCH

PORUCH2

SAM

SAM2

Sv

На загал не оприлюднила відомостей про витрати одна з активних партій – “За конкретні справи”. За даними Комітету виборців України, політсила нардепа Олександра Гереги була лідером з агітаційної кампанії на Хмельниччині.

Важливе зауваження. Виборчі фонди кандидатів і партій почали створюватися з моменту офіційної реєстрації і висунення, тобто після 21 вересня. Однак суб’єкти виборчого процесу пішли у “розвідку” ще з липня-серпня. Тому-то “офіційні” цифри витрат можна вільно множити на кілька порядків.

Теги: 
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

 1. Кому цікаво — раджу подивитися за цим посиланням ціну встановлення білборду у Хмельницькому — http://urd.com.ua/uk/zovnishnja-reklama/bilbordy

  Виходячи з цього, один білборд у місяць коштуватиме приблизно 3 тисячі гривень. За офіційно означені гроші (36 тисяч) ВО СВОБОДА могла собі дозволити максимум 12 білбордів і то лише в один місяць. (А ще ж були листівки, газети, тощо!)

  Білборди ж ВО СВОБОДА були вже за рік до виборів і в кількості більше ста…
  Тобто сума мала би бути тільки за білборди приблизно 12х100х3000 == 3.6 мільйон гривень…

  Звісно, були б у місті “затяті” кандидати, мали б змогу легко подати до суду та скасувати ці вибори… але на жаль — таких (окрім самої ВО СВОБОДИ) не має. Усі звикли працювати у “білик руковичках”… І може то на добре.

  Але… Виникає інше запитання: ЗВІДКИ У ВО СВОБОДИ такі кошти?

  Казка про українських бізнесменів, щедро фінансуючих організацію, вже точно є казкою. Бо кожен патріот-бізнесмен зараз усе що має змогу віддає на АТО. То ж грошей “на вибори” в них не має. І тим, першим чином, пояснюється реальна поразка у місті патріотичних партій – УКРОПу та радикалів, бо їх члени партії — бізнесмени — усі можливі кошти віддали у АТО. Краща ситуація була у патріотичної САМОПОМОЧІ, бо там більшість прихильників — інтелектуали, котрі розуміють що тут війна не меньша ніж в АТО. Тож взяти гроші зі своїх бізнесменів в ВО СВОБОДИ можливості не було…

  Хтось міг би припустити, що ВО СВОБОДА використала гроші, котрі зібрали на АТО. Але… в самій партії є багато Патріотів України, які б цього не допустили. Окрім того, коли ВО СВОБОДА відмовилася надавати волонтерську допомогу кому-небудь окрім своєї “Січі” — і відносини з бізнесменами тут погіршилися…

  І одне єдне що лишається у відповідь — гроші отримані від російського бізнесу. Чому? Бо український не патріотичний бізнес – такий як Герега та Лобазюк — самі приймали участь у виборах, а російський бізнес не ризикував сам самостійно йти на вибори. От і домовились з тими, хто за гарне провладне корито здатен забути про всю любов до СВОЄЇ БОГОМ ДАНОЇ ЗЕМЛІ.

  Тому, наприклад, і не дивно, що зараз просвободівська влада міста Хмельницького НА ГЕТЬ відмовляється визнавати Росію агресором та забороняти російський бізнес. Наша ВІДОЗВА про це не тільки ігнорується мером, але і в телефонному режимі усім місцевим каналам мовлення заборонено її висвітлювати – чи то є порошенківський “33 канал”, чи регіоналівський “7+”… От така єдність “баксових націоналістів” – бувшої свободи, порошенківців та регіоналів…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.