Виборчі війни двох Коліщаків

Наближення будь-яких виборів в Україні — передовсім пошук креативних технологій, які у підсумку забезпечать: а) подолання відсоткового бар’єру для партії чи кандидатів, б) цементування і прихід до влади. В усі часи і народи найпопулярнішим “хітом” залишається технологія двійників-кандидатів. Яскравий приклад, як це працює, стосується виборів до Верховної Ради у 2012 році, де у 191 виборчому окрузі (центр м. Старокостянтинів) “лабораторія” політтехнологів “наклонувала” аж трьох двійників на кожного з кандидатів-фаворитів.

Позачергові вибори до парламенту у 2014 році знову переконали у дієвості цього виборчого ошуканства. На 188 мажоритарці (центр м. Хмельницький)  тодішнього кандидата від влади Віктора Коліщака опоненти обставили двома юними двійниками. Готувався ще один “клон” на нинішнього нардепа Сергія Лабазюка, який також переобирався у тому ж окрузі. Дякуючи ЦВК, перед двійником поставили шлагбаум.

На місцевих виборах-2015, крім накатаного “гречкосійства”, у Хмельницькому мастаки апробовують невідоме досі “ноу-хау”. Я назвав би це операція “Рідне місто”. Так-так саме цей на слуху хмельничан громадсько-політичний бренд сьогодні бере участь у виборчому фарсі. Тобто готує нікому не відомих кандидатів у депутати на добре підживленому електоральному ґрунті. Ще й озброївся стовідсотковим двійником відомого у місті бізнесмена і колишнього чиновника.

Проект, заточений під прізвище

За два тижні до Нового 2006 року Сергій Войнаренко, Віктор Коліщак і Сергій Чекман створюють громадську організацію “Рідне місто”. У цих бізнес-партнерів лишається менше півроку, аби розкрутити невідому організацію і трампліном вскочити у чергові місцеві вибори до Хмельницької міської ради. Тоді ж з’являється мода на іменні виборчі блоки — “Блок Миколи Приступи”, “Блок Вікарчука” і Блок “Рідне місто — Коліщак”. Цих три об’єднання вирушають на штурм міської ради. Паралельною дорогою йде Віктор Коліщак, який висунувся на посаду міського голови Хмельницького. Блок Коліщака долає тривідсотковий виборчий бар’єр (набрав 3,28%) і отримує в раді три депутатських мандата. А бренд “Рідне місто” з вузької громадської площини переходить у політичну. Цей факт розвиває апетит, який, як відомо, приходить під час їжі. Як розповів в інтерв’ю НГП Віктор Коліщак, “у 2008 році виникла ідея трансформувати бренд “Рідне місто” у політичний проект з метою участі на місцевих виборах (2010 року — НГП)”. Разом з тим, демонструє активність і ГО “Рідне місто”, частково перебравши на себе функції меценатів та комунальних служб (встановлює лавки, дитячі майданчики і таке інше).

Напередодні чергових виборів 2015 року хмельницькі білборди вибухають рекламою з посилом: “25 жовтня візьми владу у свої руки”. Підпис “Рідне місто”. Однак реклама організації Коліщака на початку серпня раптово зникає з вулиць Хмельницького, а через місяць замість неї запускається інший проект бізнесмена-політика “Програма тепловий лічильник”.

— Політичні опоненти зробили так щоб на центральному рівні заблокувати роботу обласної організації “Рідне місто”. Серед них народні депутати України з групи “Воля народу” Сергій Лабазюк і Ігор Молоток (засновник благодійного фонду “Рідне місто” у Сумах). До речі, вони обидва голосували за “Закони 16 січня”. І на сьогодні у мене немає інформації чи ця політична сила братиме участь у місцевих виборах, — так Коліщак пояснив в інтерв’ю НГП ситуацію довкола своєї партії. І додав: осередок “Рідного міста” призупинив діяльність. І щоб повноцінно ввійти у виборчий процес, потрібно провести процедуру переобрання керівного складу обласної організації.

Театр одного актора

21 вересня в Україні офіційно стартувала реєстрація кандидатів і виборчих списків від партій на місцеві вибори. Тим часом у підвішеній партії “Рідне місто” починаються цікаві бродіння. Хмельницьке міськрайонне управління юстиції 25 вересня приймає рішення про взяття до відома інформації про зміни у складі керівних органів Хмельницької міської організації політичної партії “Рідне місто”. Як виявилося, в організації з’явився тимчасово виконувач обов’язків голови Олег Васильович Шимілін. Саме з подачі цього добродія розгортається бурхлива діяльність з підготовки до виборів — міський осередок з тимчасового небуття повертається у доволі динамічне політичне життя.

Запущена хронологія вражає! 28 вересня Шимілін від імені “Рідного міста” сповіщає Хмельницьку виборчу комісію про те, що наступного дня пройдуть збори з висунення кандидатів у депутати до міської ради.

tvk

Як стало відомо з інформації мережі “Опора”, на засіданні були присутні троє членів партії. За словами головуючого (себто Шиміліна — НГП), цього було достатньо для кворуму. Під час зборів затвердили список з п’яти кандидатів у депутати міської ради (при 42+1 можливих), серед яких і Коліщак. Після закінчення засідання на запитання журналіста “Точки ОПОРИ”, чому так мало кандидатів, головуючий відповів: “А навіщо більше?”.

30 вересня документи надійшли до виборчої комісії. “Рідне місто” подало на реєстрацію найлаконічніший виборчий список з-поміж інших партій — всього 5 кандидатів у депутати із 42-ох можливих!

Klon

Екзотичною персоною тут, без сумнівів, є Коліщак Віктор Михайлович, 1982 року народження, проживає у селі Обарів Рівненської області. Стовідсотковий тезка хмельницького бізнесмена Віктора Михайловича Коліщака балотуватиметься в одномандатному окрузі №7, про що опишемо нижче.

spysok

spysok2

Вашу увагу хотілося б звернути на окремі важливі деталі. По-перше, поштова адреса, яку вказує Шимілін в документах для виборчої комісії — це вулиця Кам’янецька, 82. За даними Єдиного державного реєстру, за цим місцем прописані, щонайменше, дві структури, підконтрольні підприємцю Віктору Коліщаку. Зокрема, ТОВ “Євро-трейд” і Громадська організація “Рідне місто”. Дивно бачити, як кіт із собакою можуть співіснувати в одній будівлі?!

По-друге, серед поданих документів є Свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії “Хмельницька міська організація “Політичної партії “Рідне місто”. Але у верхньому правому куті документа вказано, що це дублікат.

klon2

Разом з тим у руки НГП потрапив оригінал Свідоцтва.

RM

І в доважок треба сказати кілька слів, власне, про Олега Шиміліна. У поданих на реєстрацію документах він зазначив, що працює секретарем у приватному підприємстві “Леді Роуз”. Вказана хмельницька фірма займається пошиттям одягу, переважно жіночого. У більш ширших колах, зокрема, в інформаційному просторі Хмельницького, пан Шимілін більш відомий як політичний аналітик. В останні роки він часто відвідує політичні ток-шоу на підконтрольних телеканалах народного депутата Сергія Лабазюка. Був випадок, коли телевізійники навіть викроїли майже 40 хвилин ефіру для експертної думки Шиміліна.

До речі, тимчасовий керманич “Рідного міста” рік тому відзначився пробою пера у поважних “Подільських вістях”. Якраз під час позачергових виборів до Верховної Ради він написав статтю “Навіщо мажоритарникам ховатися під партійні прапори?”, в якій, не приховував симпатії до одного з кандидатів у нардепи.

shym

— Самовисуванець Сергій Лабазюк — діючий нардеп, який активно веде не тільки передвиборчу кампанію, а й громадську політичну діяльність протягом всієї каденції. Два роки доводить громаді, яка за нього проголосувала, що він людина дії, людина слова, — повідав читачам Шимілін усю правду про цього політика.

Дві “К” на окрузі

Територіальний виборчий округ №7 з виборів депутатів Хмельницької міської ради включає в себе межі частину вулиці Зарічанська, проспекту Миру, Старокостянтинівського шосе. Округ досить компактний і налічує 4102 виборця. Саме сюди скинули рівненського “парашутиста” Віктора Михайловича Коліщака.

І не випадково. Адже цей виборчий округ давно облюбував син хмельницького бізнесмена Віталій Вікторович Коліщак. На цих виборах його висунуло об’єднання “Самопоміч”.

Не повірите, але окремі вхідні будинки багатоповерхівок на проспекті Миру мають іменні надписи: “Рідне місто. В.Коліщак”. Складно доведеться пану Віталію відстоювати авторське право на використання логотипа і нанесеного прізвища перед виборцями. Пан Віктор, як безглуздо це не звучить, природніше виглядатиме: по-перше, носить відоме прізвище, по-друге, йому довіру дало саме “Рідне місто” і висунуло на вибори.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Такий ось виборчий ребус підсунули хмельницьким виборцям. Як виплутуватиметься народ з політично-технологічних тенет, покажуть результати голосування. А поки залишається з гумором спостерігати за цією шизофренією.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Як уже набридли ці брудні прийоми від Лабазюка. Він просто жити не може, щоб десь комусь не підісрати. Ото вже допистили клоуна до влади. Не розумію, як можна реєструвати таку партію до виборів. Просто якийсь фарс.

  2. Лабазюк не вміє вчасно зупинятися. Він шкодить чесним людям навіть якщо сам від цього нічого не виграє. Колись це йому вилізе боком. А в Коліщака ще все попереду.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.