Реформування прокуратури Хмельниччини: замість 23 залишиться 5

Два тижні тому вступив у дію новий закон України про прокуратуру та зміни до нього. Через цей закон прокуратура зазнає суттєвих змін. Зокрема, вже до грудня цього року реформування торкнеться 23 прокуратур, що є в області. Замість них буде утворено лише п’ять, шляхом так званого укрупнення.

Про це на прес-конференції повідомив прокурор області Олег Синишин.

За його словами, ймовірно, буде утворена Городоцька місцева прокуратура, в яку ввійдуть Городоцький, Віньковецький, Волочиський, Чемеровецький та Ярмолинецький райони.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура включатиме район та місто Камянець-Подільський, а також Дунаєвецький та Новоушицький райони.

Старокостянтинівська місцева прокуратура збере навколо себе Білогірський, Красилівський, Старосинявський, Теофіпольський та Старокостянтинівський райони.

Шепетівська місцева прокуратура охопить Шепетівський, Славутський, Ізяславський, Полонський райони і місто Нетішин.

Найбільшою буде Хмельницька місцева прокуратура. До неї увійде Хмельницький район та місто, а також Деражнянський і Летичівський райони.

Порядок добору нових працівників до прокуратури також докорінно змінився. З 20 липня до 2 серпня триває прийом документів на керівні посади місцевих прокуратур. Кандидатам доведеться пройти чотирирівневий конкурс: тести на знання законодавства, загальний рівень інтелектуального розвитку, визначення особистих характеристик кандидатів.

Також з кандидатами буде проведено співбесіду в он-лайн режимі. Олег Синишин наголосив, що побачити співбесіду зможе кожен охочий в Інтернеті. До складу комісії ввійдуть особи, яких визначить генеральний прокурор України та три особи від Верховної Ради України.

Тестування майбутні прокурори Хмельниччини проходитимуть на комп’ютерах на базі Львова. Прозорість та об’єктивність забезпечуватимуть міжнародні спостерігачі, працівники міжурядових організацій та працівники вищих навчальних закладів.

Головного прокурора місцевої прокуратури обиратимуть з трьох кандидатів, яких обиратимуть члени комісій та які отримали найкращий загальний результат.

Ті кандидати, яким посада головного прокурора виявилась не по силам, зможуть претендувати на посади перших та других заступників, а також рядових працівників прокуратури. Це визначатиме рейтинг балів, які наберуться впродовж проходження всіх тестувань.

Для того, щоб продовжити роботу в органах внутрішніх справ, рядові працівники прокуратури також мають успішно скласти всі тестування. Якщо раніше людина не працювала в прокуратурі, до тестів додається ще й річний випробувальний термін.

На думку Олега Синишина, нова процедура набору кандрів в прокуратуру зводить на нівець можливість вплинути на результат нечесним шляхом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.