У Хмельницькому з’явиться вулиця на честь Івана Павла ІІ

На засіданні топонімічної комісії Хмельницької міської ради вирішили перейменувати вулицю М. Рибалка на вул. Івана Павла ІІ.

Дати ім’я релігійного діяча одній з вулиць міста запропонувала обласна спілка поляків.

Відповідне звернення підписали прихожани костелу Христа Царя Всесвіту та працівники закладів, що знаходяться на вул. Рибалка. Загалом, підписів зібрали близько 160. Проте у зверненні мова не йшла про перейменування саме вулиці Рибалка. Спілка поляків просила дати ім’я Івана Павла ІІ будь-якій вулиці Хмельницького.

“Це був великий друг українського народу. Підписуючи рішення про створення Камянець-подільської діоцезії, він сказав таку фразу: “Передайте вітання Камянецьким мурам – вони дуже багато пам’ятають”. Окрім того, район Заріччя до війни був населений мазурами, там було дві польських школи і польська сільрада. Навіть зараз на деяких подвір’ях господині розмовляють мазурською”, – розповів у коментарі НГП голова обласної спілки поляків Франц Міцінський.

На топонімічній комісії вирішили не називати ім’ям визначного релігійного діяча якусь вулицю на околицях міста, а зачекати поки декомунізаційна черга дійде до одної з найдовших вулиць міста – теперішньої вул. Рибалка.

Рішення топонімічної комісії має рекомендаційний характер. Чи перейменовувати одну з головних вулиць міста, вирішать депутати міської ради.

Секретар топонімічної комісії Ольга Бахіна зазначила, що за вулицю Рибалка візьмуться вже тоді, коли в рамках реалізації закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки” задіють усі вулиці міста, які згідно з ним потребують перейменування.

Але у будь-якому випадку остаточне рішення за депутатами міської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. На мій погляд, логічно було б розділити вул.Рибалка на дві і перейменувати ту частину, що йде від Костьолу на Л.Гринівці.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.