На Хмельниччині аграрії завели своїх працівників у “тінь”

Деякі аграрні фірми Хмельницької обалсті звітують перед обалсним Пенсійним фондом про занижену кількість найманих працівників із низькою зарплатою.

Про це на сьогоднішній колегії ОДА заявила начальник головного управління Пенсійного фонду Ольга Заярнюк.

Так, одне з ПП “Поляна СВ” (Дунаєцький район) прозвітувало лише про одного найманого працівника з зарплатою 5-6 тисяч гривень, при тому що площі обробітку цього підприємства складають 1077 га землі. Так саме і у Теофіпольському районі СФГ “Кузьминці”: при 1016 га подало звіт лише про одного найманого працівника з заробітною платою 1300 грн.

В Новоушицькому районі 34 сільськогосподарські виробники при площі обробітку майже 18 тис. га подають звітність лише 11 з них про 62 найманих працівники з середньою заробітною платою 1179 гривень.

Ольга Заярнюк вважає, що найбільш дієвим способом виведеня найманих працівників з “тіні” є індивідуальна робота перших посадових осіб району з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

Голова ОДА Михайло Загородний підтримав ідею керівниці ПФ та доручив головам районних державних адміністрацій проаналізувати всіх платників, що порушують пенсійне законодавство і при потребі залучати до вирішення проблемних питань правоохоронні органи та органи державної фіскальної служби.

Окрім того, губернатор доручив державній фіскальній службі активізувати роботу щодо виявлення неоформлених найманих працівників.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.