Як хмельницька ДАБІ закрила очі на порушення будівництва і “склепала” декларацію про готовність об’єкта

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області видало декларацію про готовність об’єкта, незважаючи на ряд допущених невідповідностей під час реконструкції квартири під аптеку.

Такі висновки випливають з аналізу документів, які опинилися у розпорядженні “Незалежного громадського порталу”.

Так, Управління ДАБІ 8 грудня 2014 року видало декларацію про початок виконання будівельних робіт “Реконструкція квартири під аптеку з влаштуванням окремого входу з легких металевих конструкцій” за адресою: м. Хмельницький, проспекрт Миру, 88. Категорія складності є другою.

pb

Замовником реконструкції виступив Юрій Заславський, який вирішив переобладнати квартиру площею 42,5 кв. м під аптеку.

pb2

Відповідно до акту перевірки дотримання вимог законодавста у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил Управління ДАБІ від 3 червня 2015 року, виявлені порушення з реконструкції житла. Зокрема, замість влаштування вхідної зони легкими метелевими конструкціями без зміни зовнішніх геометричних параметрів фундаментів у плані, забудовником влаштовано металеві опори, металевий каркас, збудовано з/б основу, стіни з блоків пенобетону тощо. Таким чином категорія складності реконструйованого об’єкту відповідає III категорії складності, а не другій, як записано в декларації про початок виконання будівельних робіт.

akt

“Реконструкція квартири №19 під аптеку з влаштуванням окремого входу з легких металевих конструкцій по проспекту Миру, 88, м. Хмельницький здійснюється з відхиленням від проектної документації. Відомості, наведені гр. Заславським Ю.І. у декларації про початок виконання будівельних робіт від 8.12.2014 р. є недостовірними та не відповідають дійсності в частині влаштування окремого входу з легких металевих конструкцій, що є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, чим порушені вимоги п. 4 ст. 26, п. 4 ст. 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, абз. 1 ст. 9 Закону України “Про архітектурну діяльність”, – йдеться у висновку головного держінспектора Управління ДАБІ Олени Кухар.

akt2

Попри суттєві зауважння замовник Заславський 17 травня 2015 року отримав на руки декларацію про готовність об’єкта з класифікацією реконструкції як II категорія складності і площею 65,4 кв. м.

Kb_1

kb

Відповідь виконувача обов’язків начальника Управління ДАБІ у Хмельницькій області Сергія Шостацького від 7 липня 2015 року йде в розріз з приписом його підлеглої Кухар, яка вказує на порушення ряду вимог законодавства, допущених при реконструкції квартири під аптеку.

“За результатами проведеного візуального огляду об’єкту було складено акт та припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил. Складені матеріали направлено рекомендованим листом на адресу власника приміщення для подальшого реагування.

Дослідження документів та всіх обставин справи свідчать про те, що посадові особи Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області діють на підставі, в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України”, – зазначив Шостацький.

shost

shost2

Юридичний коментар адвоката Романа Гавриленка:

“З грудня 2014 року, тобто вже за діяльності нової влади на Проспекті Миру розпочато зведення будівлі аптеки без дозвільних документів та всупереч усім діючим правилам забудови. Зухвалість забудовника та самовільність будівництва підтверджується документально актом перевірки архітектурно будівельної інспекції, яка констатуючи факт незаконності будівництва сама ж і узаконила його. Має місце повне ігнорування законодавством органами місцевої державної влади, серед яких і ОДА, і прокуратура і Управління архітектури та містобудування, яка знаючи про допущенні зловживання архітектурно будівельною інспекцією, жодних дій не вчиняє. За таких обставин, змушені звертатись до суду за захистом прав, хоча очевидно це відноситься до компетенції перелічених вище органів, які на превеликий жаль проявляють бездіяльність. За наслідками судового розгляду будемо вимагати покарання усіх чиновників, які причетні своєю бездіяльністю до виникнення подібної ситуації та які не виконують своїх обов’язків перед народом. Як висновок: діюча влада на жаль не змінила свого ставлення до своїх обов’язків та продовжує випробовувати громадян на міцність нашого терпіння, а обіцянки змінити життя на краще стосуються вибірково тих хто є владою”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Адвокат Гавріленко відомий не як правозахисник, а як недобросовісний ділок, що підтверджуеться багатьма скаргами на нього в органи адвокатури, який нещодавно зі скандалом звільнився з державної служби Красилівського району, цінічно та зухвало говорить про моральність влади….
    Однак він не каже, що скаржником з питання реконстукції аптеки, є власниця іншої аптеки, яка знаходиться поруч, до тогож колишня теща. Тому всі брудні звинувачення мають виключно “економічний” характер і в жодному разі не доказують порушення.

  2. Юрій! Як би Ви не намагались виправдати свої незаконні дії самовільне будівництво є фактом. Так як і той факт, що Ви ігноруєте діючі закони та не зявляєтесь на суди.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.