Останки 21 радянського воїна перепоховають у Війтівцях

За рекомендацією обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій на черговій сесії Війтовецької селищної ради (Волочиський район) прийнято рішення про необхідність перепоховання останків загиблих воїнів у братській могилі в центрі населеного пункту.

Про це повідомляє офіційний сайт Волочиської РДА.

В результаті пошуково-польових робіт групою фахівців Хмельницького обласного осередку культурно-просвітницького благодійного товариства «Меморіал» ім. В.Стуса було знайдено останки 21 радянського солдата та офіцера 24-го механізованого корпусу, котрі героїчно обороняли від німецько-фашистських загарбників стратегічні залізничний та шосейний вузли біля селища Війтівці 7 липня 1941 року.

Завдяки ярликам до посмертних медальйонів вдалося ідентифікувати 9 бійців.

Районна комісія у складі представників підрозділів райдержадміністрації і районної ради затвердила план заходів з ексгумації, тимчасового зберігання та урочистого перепоховання загиблих воїнів за належним ритуалом.

Відділу культури доручено підготувати необхідний пакет документів та звернутися з клопотанням до обласного органу охорони культурної спадщини про дозвіл на допоховання на пам’ятці історії місцевого значення. Виконання робіт заплановано завершити до 15 жовтня поточного року.

Перепоховання останків радянських воїнів набуває особливого символізму, враховуючи відзначення на державному рівні 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.