У Хмельницькому районі вчились протидіяти африканській чумі свиней

У с. Шаровечці на базі Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини відбулись навчання з питань профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Навчання проходили під керівництвом головного ветеринарного лікаря району Кирила Чумакова, завідувача вірусологічним відділенням Хмельницької регіональної лабораторії ветеринарної медицини Лесі Путято та начальника управління ветеринарної медицини у районі Марії Омелян.

Навчальні заходи проводились за участю лікаря-патологоанатома Хмельницької регіональної лабораторії ветеринарної медицини, завідувачів дільничних лікарень ветеринарної медицини, ветлікарів м’ясо- і молокопереробних підприємств, а також працівників 1-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області, голови райради Олександра Прокопова, завідувача сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолія Денисюка, в.о. начальника 1-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області Віталія Гуцала та провідного фахівця сектору радіаційно-хімічного та медико-біологічного захисту ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Лариси Качур.
Африканська чума свиней – найнебезпечніша хвороба свиней, що характеризується високою смертністю тварин. Зараження нею означає знищення всього поголів’я в епіцентрі інфекції, що призводить до непомірних збитків. Для людини вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки.
З метою профілактики і недопущення поширення вірусу АЧС й проведено навчання-тренінг дій у змодельованій ситуації виникнення підозри на захворювання свиней у конкретному господарстві.

У ході навчання були відпрацьовані практичні навики взаємодії ветлікарів та державної служби з надзвичайних ситуацій, перевірено стан готовності до проведення заходів з профілактики, запобігання та ліквідації африканської чуми свиней.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.