“Ціна питання”: громадська виборча ініціатива

Верховна Рада проголосованим законом дала фактичний старт виборам до місцевих рад. Поєднання мажоритарної, пропорційної систем разом з елементами відкритих списків залишає можливість скуповування голосів виборців.

Коли з відвертим, неприхованим підкупом голосу все зрозуміло (ось тобі голос, а ось тобі гроші), то прихований підкуп ми помилково сприймаємо як турботу про людей та добрі господарські якості кандидата. Одним словом, до ради йде господар, меценат, зрештою, добра людина. Заможні претенденти на депутатське крісло замість підготовки виборчої програми та живого спілкування з людьми зосереджуються на пошуку грошей для “благодійності”. А громадські, політичні активісти дивлячись на безперспективність змагання у виборах з грошовими мішками взагалі не йдуть на вибори. В результаті, виборці отримують не депутата, який є делегованим ними у раду і підзвітним їм, а грошового мішка у владі. Ні про представлення інтересів виборців у владі, ні про звіт перед ними не йдеться. Бо новообраний депутат, який скупив ваші голоси, не вважає себе у чомусь зобов’язаним перед вам. Він вже з вами розрахувався за відданий голос.

Отже, ЯКЩО КАНДИДАТ:

пропонує фінансову/матеріальну допомогу
розгортає благодійну діяльність
роздає продуктові набори
організовує дитячі свята
проводить розважальні заходи
організовує спортивні змагання
споруджує дитячі/спортивні майданчики
встановлює вікна, двері в бюджетних/комунальних об’єктах
ремонтує під’їзну дорогу, прибудинкову територію, під’їзд

ВАС КУПУЮТЬ

Ми розуміємо, що витрачені кошти на організацію цих заходів немалі і не має значення, що їх не передали в руки виборцю, а витратили в інший спосіб. Різниця тільки в тому, що закон непрямий підкуп дозволяє, а прямий ні.

Що робити кандидатам, які в період виборів вирішили займатися благодійністю? Зайнятися нею після виборів, зосередити зусилля на написанні програми та живому спілкуванні з виборцями.

Що робити виборцям, які зіткнулися з “кандидатами-благодійниками”? Подякувати за благодійність і поставитися до неї відповідно до суті “благодійності”, яка за визначенням є безкорисливою допомогою і не може бути аргументом в підтримці на виборах.

Як зорієнтуватися, хто є вашим кандидатом, за якого варто віддати свій голос?
Не покладайтеся на думку інших. При спілкуванні з кандидатом ви самі зрозумієте, чи буде він відстоювати ваші інтереси. Задайте йому лише два питання:
1. Чого він досягнув у своєму житті вже? Людина, яка не дала раду собі – не дасть раду громаді, яка його вибирає. Відповідь на питання дасть вам зрозуміти чи можна вірити цій людині. І друге питання.
2. Як ви відстоїте мої інтереси у раді? Це фактично програма кандидата і заходи на її втілення. Якщо ви повірили – голосуйте за цю людину.

Як бачите, ніякої “благодійності”, ніяких грошей.

Пам’ятаєте, на Майдані знаходилося місце кожному. І бізнесмену, по одягу якого і не скажеш про його достатки, і хлопцеві, який має купу боргів перед банком. Але будь який активний учасник революції знаходив собі зайняття і місце. Так і в місцевих радах повинні знайти своє місце активні, патріотичні, моральні, які відстоять наші інтереси.

Цей допис не повинен налаштовувати нас проти заможних кандидатів. Швидше навпаки, я звертаюся до бізнесу скоротити виборчий бюджет та перемагати агрументом ідеї, а не гривні. Адже ви є успішними у своїй справі і вам є що сказати і без підкупу.

Ціна питання у 50-150 гривень у тій чи іншій формі не є агрументом для підтримки на виборах. А якість рад зможемо змінити вже скоро.

Закликаю громадські організації, партії, учасників виборчих змагань підтримати ініціативу.

Разом зможемо!

Слава Україні!

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олесь Вітряний

Олесь Вітряний

Комітет моніторингу органів влади

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.