ТОП-НОВИН, ЯКІ ВИ МОГЛИ ПРОҐАВИТИ

Проректор ХНУ претендує на крісло ректора комунального вишу. Проректор з міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Микола Йохна подав документи на конкурс із заміщення посади ректора комунального закладу “Хмельницький університет управління та права”. Він складе конкуренцію діючому ректору Олегу Омельчуку. Вибори ректора ХУУПу заплановані на 3 вересня.

Хмельничани – найбільш російськомовні у Західній Україні. За даними соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту, найбільш російськомовиними виявилися Хмельницький та Чернівці. В результаті з’ясувалося, що у Західній Україні винятково російською мовою удома спілкується 9% мешканців Хмельницького, 7% – Чернівців, 4%. Українською та російською мовою спілкуються удома 24% чернівчан, 15% хмельничан. І винятково україномовними вдома виявилися по 97% лучан та рівнян, 96% тернополян, 93% львів’ян. Далі йшов Івано-Франківськ – 92%, Хмельницький – 76%.

Загалом, було опитано 17 тисяч людей.

На Хмельниччині боротимуться проти російських пісень. Громадська рада при облдержадміністрації збирає інформацію, де і в яких дитячих закладах популяризують російські пісні. Скоробагатий: “Ми запросимо на громадську раду начальників департаментів, які за це мають відповідати. Нехай пояснять чому це відбувається. Далі подамо в прокуратуру на них, як посадовців, які не дотримуються закону”.

Найлипкіші на руки сфери Хмельниччини: земельні відносини, бюджетна, освіти, охорони здоров’я та транспорту. З початку року органи досудового розслідування розпочали 28 кримінальних проваджень про вчинення корупційних злочинів, до суду уже направлено обвинувальні акти у 25 таких провадженнях стосовно 27 осіб.  За результатами судового розгляду до відповідальності притягнуто 58 корупціонерів: 4 державних службовці (2 – голови РДА), 4 депутати місцевих рад, 37 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 2 працівників кримінально-виконавчої служби та 11 посадовців юридичних осіб публічного права.

“Порошенківці” продадуть КП “Хмельницькелектротранс” два тролейбуси за 8,2 млн. грн. Хмельницьке комунальне підприємство “Електротранс” за результатами тендера 6 липня уклало угоду з Дочірнім підприємством “Автоскладальний завод №1” Публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» на поставку двох тролейбусів загальною вартістю 8 млн. 265 тис. грн. У технічних вимогах до торгів зазначено, що міський пасажирський двоосний тролейбус має відповідати вимогас ДСТУ 4905:2008 і бути пристосованим для пасажирів з обмеженими можливостями. Розрахункова максимальна пасажиромісткість становить не менше 100 осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.