Славута закликає 8 міських громад України відстояти кошти, передбачені на підтримку зон спостереження АЕС

На сайті Славутського міського голови з’явилося звернення, адресоване до колег, міських рад  ряду міст України. Міський голова Славути, голова ДООМС «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС» Василь Сидор, звернувся до місцевих рад зон спостереження (Нікопольської міської ради, Марганецької міської ради, Енергодарської міської ради, Кузнецовської міської ради, Острозької міської ради, Нетішинської міської ради, Вознесенської міської ради, Южноукраїнської міської ради) щодо необхідності спільного правового захисту інтересів громад.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні колеги!

Звернутись на Вашу адресу спонукали активна громадська позиція жителів нашого міста та особисте небажання залишатися пасивним і байдужим спостерігачем ситуації, що склалася по відношенню до громад, які знаходяться в безпосередній близькості із потенційно-небезпечними об’єктами, зокрема такими, як атомні електростанції.

Місто Славута, яке розміщене всього в семи кілометрах від Хмельницької атомної електростанції, з власного досвіду знає, як складно в цих умовах розвивати сприятливий клімат для розвитку сталого бізнесу, залучати кошти інвесторів, забезпечувати населення робочими місцями та перебувати в постійному пошуку джерел надходження до бюджету для здійснення найнеобхідніших заходів для забезпечення населення потрібними засобами захисту, а також підтримки об’єктів медицини, освіти, культури та соціально-побутової інфраструктури на належному рівні.

Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» визначено, що фінансування заходів на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, здійснюється із спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, спрямовуються у вигляді субвенції із спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних,міських рад монофункціональних міст – супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами.

Листом від 10 квітня 2015 року Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» поінформувало Славутську міську раду, що за 2014 рік цим підприємством нараховано та сплачено до Державного бюджету збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у сумі 229 865 524, 58 гривень.

За 2 місяці 2015 року ДП «НАЕК «Енергоатом» нараховано та сплачено до Державного бюджету збору на соціально-економічну компенсацію ризику цієї категорії населення, у сумі 49 208 369,91 гривень.

Однак, доводиться констатувати, що кошти, передбачені Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Законом України «Про державний бюджет на 2014 рік», які вчасно та в повному обсязі перераховані Державним підприємство «НАЕК «Енергоатом» до держбюджету на здійснення фінансування заходів для населення, яке проживає на території зони спостереження – у 2014 році до громад не надійшли.

Зважаючи на це, Славутська міська рада в квітні цього року вимушена була звернутись до суду за захистом порушеного права та інтересів громади, яку представляє. Таким чином, на даний час у Окружному адміністративному суді міста Києва триває судовий розгляд позову ради до Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії (справа №826/7262/15).

Крім цього, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», а також відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» від 29.04.2015 р. №284 – загальний розмір субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження становить лише 112 052,0 тис. грн.

Враховуючи це виникає питання – на які цілі спрямовано решту коштів?

Переконаний – тільки спільними зусиллями нам вдасться відстояти інтереси громад, які проживають у зонах спостереження.

Саме тому, пропоную Вам долучитись до вирішення проблеми забезпечення своєчасного та повного фінансування соціально-економічної компенсації ризику цієї категорії населення в порядку визначеним законодавством.

 

                                                                                           Василь Сидор, міський голова м. Славути,

голова ДООМС «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.