У Нетішині створять будівельний кооператив, котрий зводитиме будинки із саману

У місті енергетиків незабаром може розпочатися нове будівництво. Ідею створити у місті будівельний кооператив озвучили міський голова Нетішина Олександр Супрунюк та голова профкому ХАЕС Михайло Гук під час зустрічі із представниками бюджетоутворюючих і комунальних підприємств міста.

До цього їх спонукало те, що, як було зазначено очільником міста, «досвідчені в рейдерських захопленнях люди мають намір «роздерибанити» 55 га землі при виїзді з Нетішина у бік Хмельницького. Аналогічну заяву під час засідання сімдесят п’ятої сесії Нетішинської міської ради VІ скликання зробив депутат Михайло Гук. Олександр Супрунюк зачитав прізвища 24 заявників, які, за його словами, масово подали документи з метою отримання в одні «руки» від чверть гектара до гектара земельного ресурсу, і не лише в зазначеному місці.

Суть ідеї – щоб земля була використана не для перепродажу та різного роду спекуляцій, а для того, аби молоді, енергійні, матеріально спроможні люди, працівники Хмельницької АЕС, інших бюджетних підприємств, установ та організацій міста, змогли реально отримати наділи в розмірі 10 соток землі і побудувати на них будинки.

Олександр Тимощук, працівник ХАЕС, який очолив ініціативну групу зі створення кооперативу, розповів про те, як розпочати будівництво сучасних будинків, використовуючи не вельми дорогий матеріал – саман. За підрахунками молодих людей, зведений із нього будинок загальною площею 100 метрів квадратних може обійтися усього  у 200 тис. гривень. Будувати збираються толокою, щоб усе відбувалося швидко, якісно та економно. Написаний статут, з проведенням відповідних громадських слухань, дозволить передбачити відповідальність за те, щоб виділена для будівництва земля не залишалася незабудованою і щоб до кооперативу не могли втрапити випадкові люди, котрі не проживають у місті, не потребують покращання житлових умов тощо.

Без урахування бюджетників міста, тільки на ХАЕС  працюють 878 сімей, які не забезпечені житлом (59 сімей перебувають у пільговій квартирній черзі), й  більшість із них не можуть отримати ділянки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.