Хмельницький Greenfest: як заробити дивіденди на молодіжному фестивалі

Вже кілька років поспіль у Хмельницькому проводиться фестиваль для молоді Greenfest. Цей фестиваль був створений для молодих творчих людей, які прагнуть розвиватись. Зусиллями органів місцевої влади щороку для молодих подолян на міському пляжі влаштовують різноманітні цікаві заходи. Цьогоріч фестиваль тривав протягом двох діб. На кількох майданчиках подоляни могли знайти собі зайняття на будь-який смак.

123

Про початок фестивалю заздалегідь повідомлялось на яскравих афішах, що були розклеєні по усьому місту та в громадському транспорті. Та в цих афішах основним організатором фестивалю чомусь значиться  ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”. А от управління молоді та спорту Хмельницької ОДА, як з’ясовується, лише сприяло його проведенню. Та чи правильно розставлені пріоритети?

Ті, хто відвідав фестиваль, бачили, що чимало заходів були організовані закладами культури, освіти, молоді і спорту міста та області. Та головним організатором фестивалю назвали Степана Кушніра, який є головою правління вищезгаданої ГО. Чому ж пан Кушнір отримав усі лаври? З ким домовився, аби фестиваль, який проводився міськими та обласними органами влади повністю опинився під його опікою?

Варто відзначити і те, що до створення цьогорічного фестивалю долучились і політики. Серед зазначених партнерів – депутат Хмельницької міської ради Сергій Мандзій та політична партія “Самопоміч”.

Зрозуміло, незабаром вибори і усі депутати та політсили, які братимуть у них участь, заздалегідь намагаються “умаслити” свій електорат. Політики готові інвестувати певні кошти і свій політичний вплив у розвиток громадських організацій, а потім, на етапі виборів, використовують авторитет цих організацій та їх діячів, щоб здобути владу.

Та, разом з тим, Степан Кушнір завжди позиціонував себе, як а-політичного громадського діяча. Тож співпраця із політиками мала б  суперечити його власним поглядам. Як відомо, громадські організації створюються для контролю влади та відстоювання інтересів громадян. Якщо ж така організація залучається підтримкою політиків, то чи може вона називатись громадською? Степан Кушнір не погребував допомогою політичної партії та депутата міської ради, тим самим практично дискредитував усі основи роботи громадської організації. Певне жага заробітку стала сильнішою за принципи громадського діяча.

Варто нагадати і про те, що рік тому Степан Кушнір ініціював створення молодіжного парку на території міського пляжу. Ідея не погана, та чи такими чистими помислами керувався пан Кушнір, адже міський пляж – досить ласий шматок землі. А враховуючи його теперішню співпрацю із окремими політиками, навряд чи можна вірити у те, що все це створюється на громадських засадах і з думками про добробут хмельничан, а не власне збагачення.

Петро Вишнівський

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. Шановний авторе. Скажіть конкретно які з заходів на ГрінФесті були проведені якимось з управлінь?

  • Якби на Грін Фесті хоч щось було організовано підлеглими сьогоднішньої міської влади, то тимчасовий в. о. міського голови Костянтин Чернилевський і весь його апарат вже б красувалися у топ-новинах в футболках “GREEN FEST 2015”. Але хіба про нашу сьогоднішній тимчасовий уряд Чернилевського можна щось конкретно сказати, крім того, що місто ділять на будівельні майданчики? Грінфест був присвячений створенню Молодіжного парку, землю під який видно Костянтин Іванович вже намітив віддати комусь із бізнесменів з бізнес-холдингу “Хмельницька Батьківщина”. Тому і на оголошену відкриту дискусію і сам не прийшов, і головному архітектору Дунаєвскому звелів на неї “покласти”. Інакше довелося б пояснювати молодіжній громаді, чому заступник Чернилевського з містобудування Капура в телеефірі публічно пообіцяв, що “через 2 тижні всі проблеми з гальмуванням погоджень Молодіжного парку будуть вирішені” – але пройшло вже майже 2 місяці, а нічого у справі Молодіжного парку не зсунулося.

 2. Автор статті якийсь ущербний поц,як своїми жовторотими нікчьомними писаками хоче набити собі рейтинг …
  хоть поцікавився процесом підготовки і організації, перед тим як брудом поливати. “жага заробітку” – по статті наклеп можна піти під суд…..

 3. Цікаво, що для проведення цього фестивалю були залучені і Голова ОДА і в.о. міського голови і інші державні і громадські установи і організації, і всі вони дійсно щось зробили для нього,але чомусь всі лаври досталися п. Мандзію. Це за декілька футболок для волонтерів с написом “Сергій Мандзій”? Це за те , що цей депутат успішно любіює будівництво на теріторії, де проходив фестиваль, багатоповерхівок своєю будівельною компанією, і в той же час кричить всоди, що це планує зробити обласна і міська влада? Да, вміють людям “локшину вішати” наші депутати.

  • Андрей карнатовский – це ще один цікавий Представник Обласного Центру, в чиїх дописах у Фейсбуці стирчать не менш цікаві вуха. Перше: ти ж сам, голубе, завзято піариш дивовижну парочку “Чернилевський + Собко”. То вони разом доріжку заасфальтували в Дубовому, і тому “оце чудові керівники, що дбають про місто”, то дворовим футболом займаються. А чому ти не поцікавився: звідки перед виборами з’явилися спільні інтереси у регіонала Собка і батьківщинівця Чернилевського? Дивовижна парочка! І Карнатовський її активно обслуговує. Тому звертати увагу на те. що пише цей суб’єкт, можна лише в порядку клінічного дослідження.

 4. і не соромно такий маразм писати?

  “Та в цих афішах основним організатором фестивалю чомусь значиться ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”” – чомусь? Можливо тому що так і є, ні?

  Уся стаття – ідіотизм рідкісний, цікаво було б автора побачити

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.