Начальник центру поводження з тваринами Костянтин Кіча запевняє, що сьогодні у місті ані відстріл, ані ефтаназія безпритульних собак не проводиться. Відловлених тварин стерилізують, роблять їм щеплення, утримують 10 -14 днів у комунальному притулку, а потім повертають на місце постійного проживання. Зокрема цього місяця вже стерилізовано 31 тварину, за весь 2015 рік – 100 собак (взимку ця робота не проводиться).
За час дії програми стерилізували 1 840 безпритульних собак. Ці тварини мають на вухах пластикову кліпсу. Загалом же у місті близько 5500 – 6000 собак живуть на вулиці. Точну їх кількість ніхто не рахував. За словами Костянтина Кіча, це зробити неможливо.
Програма стерилізації змогла лише зупинити збільшення популяції собак-безхатчинків за рахунок їх розмноження. Але частина безпритульних собак – це колишні домашні, котрі загубились чи просто стали непотрібними господарям. Як долати цю проблему, у Хмельницькому поки не вирішили.
Тим часом у Луцьку вже кілька років діє комплексна програма боротьби з явищем безпритульності собак. Зокремп вдалося зменшити їх кількість більш ніж на 65%, а кількість покусів більш ніж на 50%. Про це під час нещодавнього візиту до Хмельницького розповів президент громадської організації «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» Віктор Копач.
Почали її саме з ідентифікації власницьких тварин за допомогою чипів. Контролюють і проводять чипування ветеринарні клініки. Власників тварин, котрі не планують розведення, переконують стерилізувати улюбленця, адже це значно гуманніше ніж обмежувати його інстинкти, чи викидати приплід на вулицю. До того ж чип допоможе знайти собаку, якщо вона загубиться. Власники собак отримали також майданчики для вигулу з тренажерами для чотирилапих.
Безпритульних теж вдалось підрахувати завдяки новітній електронній системі ідентифікації. Тепер будь-хто через цю систему може спостерігати за долею безхатчинків: бачити час прибуття собаки в притулок, процедури, які були їй зроблені і звичайно ж фото. Там же можна зарезервувати тварину, що припала до душі. Такі сучасні підходи зовсім не обтяжили бюджет міста завдяки залученню коштів міжнародних організацій.
За словами Віктора Копача, фахівці з Луцька залюбки передають свій досвід іншим містам. Аналогічна програма вже запущена у Львові. Готуються до впровадження нових підходів у Чернівцях, Києві, Сумах.
Фахівець наголосив,що у містах Європи, де собаки з вулиць зникли, на їх місце прийшли дикі лисиці та щурі. Отже, повністю прибирати собак з вулиць небезпечно. Доведеться навчитись жити разом з ними.
Ксенія Орлова
28.05.2015 at 09:35
Не знаєте як?
Хай рада майдану займеться ними або приймуть їх у свої лави. Всеодно такі самі
28.05.2015 at 12:03
Гарна пропозиція!!!
28.05.2015 at 18:03
А якщо собаки нападають на перехожих та дітей, що робити?
Виловіть собак на Озерній
28.05.2015 at 18:55
Проблема досить серйозна. Шкода що зводять її до говорільні. Це болюча тема нашого парку Чекмана. Там постійно гризуться собаки в районі зоокутка. Кидаються на людей. Лякають дітей. Минулої неділі боронилися як перехожі так і ті що там торгують. Начальник в парку, якщо його можна так назвати, відмахується від цієї проблеми. Він просто тікає коли йому говорять чи звонять по телефону. Звичайно, ця справа грішми не пахне, але не на всьому ж заробляти. Може б міські можновладці врахували досвід і доручили вирішення проблеми безпритульних собак саме цьому керівнику так як в парку останнім часом розвелося багато собак.
28.05.2015 at 22:32
Передать их в милицию или в предыдущую статью
28.05.2015 at 23:46
Проблема бродячих собак для нашого міста актуальна. Але щоб собак не було, то кожен по місцю свого проживання та роботи має погодувати бродячих собак ліверною ковбаскою, у яку встромлені 10 таблеток ІЗОНІАЗИДУ та 1 таблетка МЕТОКЛОПРАМІДУ.
Це є гуманний спосіб вирішення цієї проблеми, так як ізоніазид різко знижує рівень глюкози, яка є джерелом живлення головного мозку собаки.
УВАГА: Приманки роздаються адресно! Розкидування приманок заборонено, тому що можуть потруїтись домашні собаки і коти.
Подробиці на сайті догхантерів: http://vredy.biz/index.php?showtopic=7
31.05.2015 at 22:28
Цьому догхантеру на обід дати такоі нашпигованоі ковбаски. Треба бути людьми, а ми часто у сто разів гірші від собак.
04.06.2015 at 10:06
Молодець, Наталю! Той, хто може образити беззахисну тварину, гірший за саму тварину. Будьте людьми! Це ж не важко і не так вже й обтяжливо для кишені (знаю, що пишу!) хоч раз на тиждень підгодувати невдаху. Зате побачите стільки вдячності в очах, що лише заради цього варто творити добро
26.10.2015 at 03:01
Цей смердючий догхнадер кацап)) Дюрню иди тусуйся на своъх безмозглих сайтах. Тільки там і залишишся. Вийди і в реальному житті покажи,що робиш. А, слабо? Отож бо й вони, ви хворі. Зупиніться іначе вас зупинить життя, та буде пізно. Тварин треба захищати!!!Тварини відчувають біль голод холод як люди. Ім і так важко виживати. Підкорміть, дайте води, стерилізуйте своїх домашніх улюбленців. Разом ми подолаємо проблему бездомних тварин.
26.10.2015 at 03:04
Цей смердючий догхнадер кацап)) Дурню иди тусуйся на своъх безмозглих сайтах. Тільки там і залишишся. Вийди і в реальному житті покажи,що робиш. А, слабо? Отож бо й вони, ви хворі. Зупиніться іначе вас зупинить життя, та буде пізно. Тварин треба захищати!!!Тварини відчувають біль, голод, холод як люди. Ім і так важко виживати. Підкорміть, дайте води, стерилізуйте своїх домашніх улюбленців. Добро всеодно переможе, нас зоозахисників більше!!!